شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

مدیر آب و فاضلاب دامغان:

عملیات آبرسانی به روستاهای منطقه سرکویر دامغان آغاز شد

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
طرح آبرسانی به روستاهای جنوبی دامغان در قالب مجتمع سرکویر، عصر چهارشنبه با حضور مسوولان استان سمنان و شهرستان دامغان کلنگ‌زنی شد.

به گزارش مرآت، مدیر آب و فاضلاب دامغان در حاشیه آیین کلنگ زنی مجتمع آبرسانی سرکویر دامغان ، در گفت و گو با ایرنا، افزود: آبرسانی به این مجتمع با هزینه اجرای ۶۰۰ میلیارد ریال به منظور بهره‌مندی سه‌هزار و ۲۶۲ نفر از اهالی روستاهای جنوبی شهرستان دامغان آغاز شد. 

بهروز زارع وامرزانی ادامه داد: طول لوله گذاری خط انتقال این مجتمع ۶۴ کیلومتر و طول لوله‌گذاری بین مخازن ۱۸ کیلومتر است.

وی اضافه کرد: ۶ باب ایستگاه پمپاژ برای این مجتمع در نظر گرفته شد که پنج باب پمپاژ مخزن و یک باب مخصوص ذخیره اصلی مخزن و حجم مخزن یکهزار و ۳۰۰ مترمکعب است. 

زارع تصریح کرد: افق این طرح سال ۱۴۳۰ است به گونه ای که طبق برنامه‌ریزی ها، تا ٣٠ سال آینده با افزایش جمعیت در منطقه، امکان خدمات‌دهی همچنان وجود دارد.

مدیر آب و فاضلاب دامغان بیان کرد: با افتتاح این مجتمع، اهالی روستاهای کوه زر، توچاهی، کِلو، شیمی، سَلم آباد و کوشاهی از آب مجتمع بهره‌مند می‌شوند.

 ۶۰ هزار اشتراک آب و هزار و ۵۰۰ انشعاب فاضلاب شهری فعال در دامغان وجود دارد. تامین آب شرب شهرستان از سه مسیر چاه و چشمه‌سارها، تصفیه‌خانه‌ها و چاه‌های بالادست انجام می‌شود. 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.