تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    
عملیاتی شدن نسخه الکترونیکی تا پایان سال ۹۸/ کمبود دارو نداریم
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
وزیر بهداشت بابیان اینکه برای جمع شدن مراکز ناصرخسرویی می‌بایست به نسخه الکترونیکی پزشک رجوع کرد، گفت: این طرح تا پایان سال جاری در سطح کشور عملیاتی می‌شود.

به گزارش مرآت، سعید نمکی بابیان اینکه انجام نسخه‌پیچی و نسخه الکترونیک پزشکی یکی از راه‌هایی است که می‌تواند از قاچاق دارو در مراکزی همچون ناصرخسرو جلوگیری کند، ابراز داشت: بر این اساس انجام نسخه الکترونیک مراحل اولیه خود را طی کرده تا پایان سال عملیاتی می‌شود.

وی بابیان اینکه نسخه‌پیچی الکترونیک نیز تا پایان این ماه انجام خواهد شد، افزود: جمع شدن مراکز ناصرخسرویی نیازمند همکاری سایر نهادها و دستگاه‌ها است و با کمک نیروهای قضایی و انتظامی این روند دنبال می‌شود که بتوانیم این مراکز را جمع‌آوری کنیم.

وزیر بهداشت بابیان اینکه که امروز خوشبختانه میزان کمبودهای دارویی یک سوم روز مشابه سال قبل است، ابراز داشت: در خصوص تجهیزات پزشکی نیز همین طور خواهد بود و امیدواریم تا سه‌ماهه اول سال آینده کمبود دارو و تجهیزات پزشکی کاملا برطرف شود.

نمکی بابیان اینکه کمبودی به لحاظ دارو در کشور نیست، اضافه کرد: آمریکایی‌ها می‌خواهند به خصوص در رابطه با دارو و تجهیزات پزشکی ما را تحت‌فشار قرار دهند علیرغم دروغ بزرگی که می‌گویند ما فشاری روی دارو و تجهیزات پزشکی وارد نمی‌کنیم اما این طور نیست و ما با مشکلات عدیده برخی داروها را تهیه می‌کنیم.

وی بابیان اینکه در مورد داروی انسولین نیز کمبودی وجود ندارد و همه داروها موجود است، افزود: خوشبختانه پیک حاد آنفولانزا در کشور با آموزش و کمک مردم مهار شد و هم‌اکنون پراکندگی این بیماری را کمتر از قبل شاهد هستیم و وارد فاز مهار آنفولانزا شده‌ایم.

وزیر بهداشت بابیان اینکه ۶۶ بیمارستان در کل کشور افتتاح خواهد شد، اضافه کرد: تا هفته سلامت امیدواریم همه این بیمارستان‌ها و مراکز افتتاح و به بهره‌برداری برسند.

مهر

انتهای پیام/م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه