تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    
علت عدم‌حضور عوامل فیلم "روز صفر" در اختتامیه جشنواره فیلم فجر/ چرا تحریم‌کنندگان جشنواره کاندیدای دریافت سیمرغ شدند؟
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
دبیر جشنواره فیلم فجر درباره برخی از ابهامات پیش‌آمده برای اختتامیه جشنواره فیلم فجر توضیحاتی را ارائه داد.

به گزارش مرآت، اختتامیه سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر دیشب در حالی برگزار شد که عوامل فیلم «روز صفر» که 5 سیمرغ نصیبشان شد در این مراسم حضور نیافتند.

بعد از اهدای اولین سیمرغ به سعید ملکان برای فیلم روز صفر در بخش نگاه نو، شهیدی‌فر که اجرای مراسم را به‌عهده داشت درباره نیامدن ملکان به مراسم گفت که "ایشان هنوز در مسیرند و نرسیده‌اند". اما با اهدای سیمرغ‌های دیگر این مراسم به فیلم روز صفر و حاضرنشدن عوامل آن برای گرفتن این سیمرغ روشن شد که گویا عوامل فیلم به‌طور جدی بنایی برای آمدن به مراسم اختتامیه را ندارند. این گمانه زمانی تقویت شد که امیر بنان تهیه‌کننده فیلم خورشید زمانی که برای گرفتن سیمرغ بهترین فیلم به‌روی سن آمد، به‌کنایه گفت که "آیا هنوز آقای ملکان در مسیرند؟!"

بعد از این جریانات بود که بیانیه عوامل فیلم روز صفر در فضای مجازی جهت تبیین چرایی قهر و نیامدنشان به این جشنواره منتشر شد. در متن این بیانیه آمده است: خواستیم در کنارِ مدیران فرهنگی قرار نگیریم که اصرار بر جاانداختنِ مسیری دارند که شایسته‌ سینمای ایران نیست، مسیری که پر از باج‌دهی و تکریم کسانی‌ است که با پنجه کشیدن به صورت سینما باعث منفور شدن همکاران سینمایی، نزد مردم می‌شوند.

با سپاس از داوران و احترام به انتخاب‌هایشان و با آگاهی از برنده شدن در 5 رشته ترجیح دادیم در مراسمِ اختتامیه شرکت نکنیم تا برای آیندگان جوابی داشته باشیم که ما شریکِ این بی‌فرهنگی‌ها و ترویجِ رویه‌هایِ غلط نیستیم. سینما و مردم، تحریم‌شدنی نیستند.

حالا امروز و در ساعتی قبل ابراهیم داروغه‌زاده، دبیر جشنواره فیلم فجر در توئیتی که در پاسخ به خبرنگاران منتشر کرد علت نیامدن سعید ملکان و دیگر عوامل فیلم سینمایی «روز صفر» را بیان کرد.

او در توئیت خود نوشت:

آقای ملکان به دو موضوع انتقاد داشتند و اختتامیه فیلم فجر را تحریم کردند؛

١ ــ معتقد بودند نباید افرادی که صحبت از تحریم کرده‌اند و یا افرادی که در نشست رسانه‌ای اعتراض کرده‌اند داوری و کاندیدا می‌شدند.

٢ ــ پذیرش فیلم خورشید علی‌رغم دیر رسیدن به جشنواره فجر.

با این حساب علت کنایه بنان تهیه‌کننده فیلم خورشید به ملکان نیز روشن می‌شود، گویا بنان در جریان این مطلب بوده است که ملکان به‌دلیل اینکه فیلم خورشید توانسته در جمع نامزدها قرار بگیرد از این موضوع ناراحت است و به مراسم نیامده است و برای همین هم او طعنه خود را به ملکان زده است.

حالا باید دید که با این جملات دبیر جشنواره فجر، حرف و حدیث‌های مطرح‌شده به پایان خواهد رسید یا خیر.

داروغه زاده‌ درباره این مسأله که، در بخش بازیگر مکمل زن و حتی نقش اصلی زن حرف و حدیث های بسیاری وجود داشت و همینطور درباره چرایی عدم توجه به بازی‌های جواد عزتی و هادی حجازی فر، تنها پاسخ به بخش دوم  اکتفا کرد و گفت: جواد عزتی و هادی حجازی‌فر همیشه بازی‌های درخشانی داشته‌اند و امسال هم جزو خوب‌ها بودند، حال داوران سال سختی در انتخاب کاندیداهای بازیگری نقش اصلی مرد داشتند.
همینطور وی درباره احتمال عدم تماشای کامل فیلم‌های مستند و کوتاه در جشنواره مانند فیلم کوتاه کوچه گفت:  تمام فیلم‌ها توسط داوران بازبینی شده و مسئولیت نتایج نهایی به عهده ایشان است.

تسنیم

انتهای پیام/ج

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه