شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: تشکیل دادگاه‌ آبان توسط انگلیس دخالت در امور داخلی ایران است

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:‌ تشکیل دادگاه‌های ساختگی توسط انگلیس درباره حوادث آبان‌ماه 98 جدا از نیت سو انگلیسی‌ها، دخالت در امور داخلی ایران است و اگر بنا است دادگاهی تشکیل شود باید برای ناقضین برجام تشکیل شود.

به گزارش مرات؛ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  با اشاره به تشکیل دادگاه‌های ساختگی در انگلیس در مورد فتنه بنزینی سال 98 و متهم ساختن نظام جمهوری اسلامی ایران در این دادگاه‌‌ها گفت: اولاً تشکیل این دادگاه‌ها توسط دولت انگلیس سوا از نیت آنها دخالت آشکار در امور داخلی ایران است و از سوی دیگر این مداخله مداخله به حقی نیست بلکه هدف انگلیس از این مداخلات دروغگویی و جعل واقعیات و طرح ادعاهای غیر واقعی مجعول و ساختگی است.

حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری افزود: اگر بنا باشد در دادگاهی ادعایی طرح شود این ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران هستند که باید پشت‌پرده‌های حوادث آبان‌ماه 98 و فتنه بنزینی و نیز هک کردن سامانه سوخت‌رسانی در ابتدای ماه جاری را برملا کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت:  هدف دشمنان ما و به طور خاص انگلیس از اینگونه اقدامات این بود و هست که ملت را در مقابل نظام قرار دهند و آنها هدف‌شان از این کار براندازی نظامی است که برآمده از انقلاب و رأی مردم است. 

ذوالنوری خاطرنشان کرد: از سوی دیگر اگر بنا است دادگاهی تشکیل شود باید برای بررسی جنایت ابرقدرت‌ها و شرکای‌شان که انگلیس در رأس شرکای آنها است در عدم اجرای تعهدات برجامی‌شان و تحمیل تحریم‌های به قول خودشان فلج‌ کننده تشکیل شود که آنها با اینگونه اقدامات به دنبال ضایع کردن حقوق ملت ایران بوده‌اند و بر اثر این تحریم‌ها بود که بسیاری از کودکان ما در اثر گرسنگی و سوتغذیه نابود شدند و بسیاری از خانواده‌ها به خاطر این تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی ناشی از آن متلاشی شد.

وی افزود: انگلیسی‌ها این حق و صلاحیت را ندارند که در امور داخلی ما دخالت کنند چه رسد به اینکه به دنبال ایجاد صحنه‌های ساختگی باشند.

انتهای پیام/

فارس

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.