دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    
عشایر استان سمنان هفت هزار تُن گوشت قرمز تولید کردند
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل امور عشایری استان سمنان گفت: هفت هزار تن گوشت قرمز دام سبک به همت عشایر این استان در نیمه نخست امسال تولید شد.

به گزارش مرآت، مراد خادم روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگاران، ابراز داشت: عشایر استان سمنان سال گذشته ۹ هزار و ۵۰۰ تن گوشت قرمز تولید کردند.
وی ادامه داد: عشایر با حضور دلال و واسطه در فروش محصولات خود دچار ضرر می‌شوند، اما با اجرای زنجیره تولید گوشت و پرداخت تسهیلات به عشایر، تلاش می‌شود دست دلالان کوتاه شود.
خادم بیان کرد: فرآوری، بسته‌بندی، برندسازی و بازاریابی محصولات عشایر در ایجاد ارزش‌ افزوده و فروش محصولات اهمیت زیادی دارد و اداره‌ کل امور عشایری استان سمنان به دنبال تحقق این راهبرد است.
وی اظهار داشت: سمنان قطب صنعتی کشور است و افزایش سهم عشایر از مالیات بر ارزش افزوده، افزایش تولید را رقم خواهد زد.
وی اضافه کرد: برای ارائه خدمات بهتر به عشایر استان سمنان پنج دستگاه کامیون آب‌رسان و ۶ دستگاه خودروی خدمات‌رسان از محل فاینانس اختصاص داده شده است و ۶ نفر هم در سال گذشته جذب و در امور عشایر این استان استخدام شدند.
وی خاطرنشان کرد: ۲ دهم درصد جمعیت استان سمنان را عشایر تشکیل می‌دهند که این سهم از جمعیت نقشی مهم در تامین گوشت قرمز و محصولات لبنی استان دارند.
عشایر استان سمنان متشکل از سه هزار و ۱۸۱ خانوار و بیش از ۱۴ هزار و ۴۰۰ نفر جمعیت، شامل ۷۴ طایفه، ۱.۰۷ درصد از جمعیت عشایری کشور را شامل می‌شوند، این عشایر که هشت و ۲ دهم درصد جمعیت استان سمنان را تشکیل می‌دهند، بیش از یک میلیون و ۷۴ هزار رأس دام سبک و چهار هزار و ۷۰۰ رأس دام سنگین دارند.

 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.