شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

روایت خواندنی از یک کارآفرین معلول،    

عزم راسخ مرز های واژگان را جابه جا می کند/ معلولیت برای من معنایش را ازدست داده است

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
روز معلولان همیشه فرصتی است برای بیان کمبودها و مشکلات این قشر از جامعه، اما گاهی می‌توان به بهانه این روز سراغ چهره‌های موفق معلول رفت و از نزدیک دید که این افراد چطور شعار معلولیت محدودیت نیست را در زندگی معنا کردند.

به گزارش خبرنگار مرآت؛ عزم استوار و راسخ در تک تک کلمات و سخنانش حتی از لحن بیانش واضح و مشخص است، کسی که معلولیت برای او واژه ای است که حتی در مصاحبه اش علاقه ای به عنوان کردنش ندارد و به نظر من شاید از نگاه ترحم آمیز جامعه نسبت به خود بیزار است.

وی می گوید اگر تفکرت محدود باشد، معلول هستی حتی اگرجسمت سالم باشد، اما وقتی تفکر روشن و امیدوارکننده‌ ای داشته باشی معلولیت معنایش را از دست می‌دهد و به نقطه قوت تبدیل می‌شود. نه اینکه شعار بدهد، با توانمندی و تلاش و پشتکار مثال زدنی اش این را ثابت کرده است که می توان با عزم راسخ مرزهای واژگان را جابه جا کرد.

"اگر بخواهید، همه غیرممکن ها ممکن می شود، فقط کافیست اراده کنید" این جملات را سید معصومه السادات کسائیان می گوید.

او متولد بهمن سال 1360است و از کودکی علاقه زیادی به ورزش داشته و از 15 سال گذشته تاکنون در چنیدن رشته ورزشی همزمان فعالیت کرده است.

این کار آفرین و ورزشکار در ادامه می گوید: دومیدانی، دارت و آمادگی جسمانی از رشته های موردعلاقه من بوده ، که البته در رشته دارت علاوه برموفقیت های استانی در مراحل کشوری نیز موفقیت هایی را کسب کرده ام.

او که در حال حاضر یک کارگاه سبزی خرد کنی دارد در رابطه با مراحل شغلی اش عنوان کرد: در چند ساله گذشته ابتدا به عنوان مربی مهد کودک مشغول به فعالیت بودم و بعد به سراغ شغل بازار یابی رفتم.

کسائیان در ادامه اذعان کرد: 8 سال بازاریاب تبلیغاتی بودم و با تمام توانم در این شغل روزانه 12 ساعت کار می کردم و شاید تلاش و پشتکار من برای بسیاری از افراد فراتر از حد تصور باشد.

وی در رابطه با  سختی های کار گاه سبزی خرد کنی خود افزود: حدود یک سالی است که این کارگاه را راه اندازی کرده ام  با وجود مشکلات فراوان اما هرگز در برابر سختی ها کمرخم نکردم ونا امید نشدم چون به خداوند امید دارم و می دانم هرگز من را تنها نمی گذارد.

او رمز موفقیت خود را در «توکل به خدا» می‌داند و می‌گوید: شاید این حرف خیلی شعاری به‌نظر برسد ولی در مورد من، توکل به خدا عامل موفقیت و حرکت رو به جلو بوده است.

کسائیان با بیان اینکه هنوز کار گاه سبزی خرد کنی به سود دهی مناسبی نرسیده است، اظهار کرد: در این کارگاه به دلیل مشکلات مالی فراوان به یکی از دوستانم شریک شدم و برای 3نفر اشتغال زایی ایجاد کرده ام.

او که با سرمایه حدود 30تا 40 میلیونی کار خود را شروع کرده است، گفت: تنها کمک بهزیستی به من وام خود اشتغالی 50 میلیونی بوده است که البته بازهم خدارا از این بابت شاکر هستم و سعی کردم با همین مبلغ بتوانم کسب وکارم را راه اندازی کنم.

به دلیل اینکه در بازار یابی موفق عمل کردم توانستم دراین شغل هم رستوران های زیادی را طرف قرارداد خود کنم و اما بازهم به دلیل وام های متعدد با سود های کلان سود چندانی عایدم نشده است.

وی معتقد است هر کس خودش انتخاب می‌کند که چگونه زندگی کند و اگر کسی حال خوشی ندارد، خودش مسبب این حال شده چون انسان از راه‌های مختلفی می‌تواند روحیه خود را ارتقا دهد.

کسائیان بیان می‌کند: این طرز فکر اشتباه است که چون من معلولم باید منتظر بمانم تا فرد سالمی کار کند و به من برساند، مسلماً حق گرفتنی است و هر کسی که تلاش کند می‌تواند جای خود را در جامعه پیدا کند.

این کارآفرین درانتها بیان کرد: سرمایه نمی‌تواند تضمین کننده موفقیت یک فرد باشد، چه بسیار افرادی که سرمایه‌ زیادی به آنها رسید اما با بی‌برنامگی، آن را از دست دادند و بالعکس گاهی می‌بینیم که جامعه به یک بچه فقیر روستایی افتخار می‎ کند؛ یعنی همه چیز به اراده انسان برمی‌ گردد.

انتهای پیام/

 

 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.