تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    
عراق و ایران با هم برادر هستند؛ برادر!
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
موکب‌دار عراقی می‌گفت: عراق و ایران با هم یکی هستند و اختلافی میان آنها وجود ندارد. عراق و ایران با هم برادر هستند؛ برادر!

خبرگزاری فارس سمنان- سمیه قاسمی: سر ظهر بود که برق رفت و تنها وسیله سرمایشی‌مان که یک کولر آبی بود، از کار افتاد.

گرمای بیش از حد هوا کلافه‌مان کرد و تصمیم گرفتیم سراغ موکب‌های عراقی برویم؛ شاید آنجا مجالی برای استراحت پیدا کنیم؛ بین راه سوژه‌ها را هم از دست نمی‌دادیم و مصاحبه می‌گرفتیم.

به یک موکب عراقی نزدیک شدیم که موکب‌دارش جلوی آن نشسته بود و با اشتیاق و صدای بلند از زائران دعوت می‌کرد تا برای استراحت وارد شوند.

موکب با حصیر فرش شده بود و دو کولر بزرگ در آن کار می‌کرد؛ مردان در قسمت جلویی موکب در حال استراحت بودند و زنان در قسمت انتهایی.

چشمش که به ما و کارت‌های خبرنگاری‌مان افتاد، دستی تکان داد و خواست که نزدیک‌تر برویم؛ اشاره کرد که قصد حرف زدن دارد و من مشتاق از این همه انرژی مثبت و مهربانی‌اش، دوربین را روشن کردم.

صحبت‌هایش را با صلوات و دعا شروع کرد: «ٱللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ»؛ «اَلسَّلامُ عَلَی الْحُسَیْنِ وَ عَلی عَلِی بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلی اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلی اَصْحابِ الْحُسَیْنِ؛ الَّذِینَ بَذَلُوا مُهَجَهُمْ دُونَ الْحُسَینِ علیه السلام».

مرد میان‌سال عراقی با ابراز خوشحالی از آمدن زائرانی از همه کشورها گفت: [اربعین]، راهپیمایی عظیمی است که از نقاط مختلف جهان به‌سوی سرور و مولایم، امام حسین (ع) آمده‌اند؛ از ایران، از کویت، از عربستان، از نقاط مختلف عراق؛ از چهارگوشه عراق، از موصل، از بصره، همه به عشق امام حسین (ع) آمده‌اند و همگی می‌گویند «لبیک یا حسین (ع)»؛ لبیک ای دعوت‌کننده به‌سوی خدا.

موکب دار عراقی ادامه می‌داد: همه می‌گویند اگر بدن من دعوت تو را اجابت نکرد؛ ولی گوش و چشم من دعوت تو را اجابت کرده است؛ ما موکب‌داران به زائر امام حسین (ع) سلام می‌کنیم و او را باعث خیروبرکت می‌دانیم.

او می‌گفت: به زائر امام حسین (ع) خدمت می‌کنیم؛ به او غذا می‌دهیم؛ آب می‌دهیم؛ چای می‌دهیم؛ جا می‌دهیم تا بخوابد و استراحت کند؛ ما در خدمت زائران هستیم.

برادر عراقی می‌گفت: مأموریت و وظیفه ما خدمت به زائران است؛ از خداوند متعال می‌خواهیم تا فرج مولایمان، صاحب‌الزمان (عج) را برساند تا آن حضرت، زمین را که از ظلم و ستم پر شده است، پر از عدل و داد کنند.

خیرمقدمی هم به ما گفت و سخنانش را ادامه داد: به شما نیز سلام و تحیت عرض می‌کنم و به خاطر این خدمت مبارک که به برکت محمد (ص) و آل محمد (ص) صورت می‌گیرد، به شما تبریک عرض می‌کنم.

مرد عراقی درباره وحدت هم حرف می‌زد. می‌گفت: عراق و ایران با هم یکی هستند و اختلافی میان آنها وجود ندارد. عراق و ایران با هم برادر هستند؛ برادر!

او ادامه داد: اتحاد باعث قدرت است و عراق و ایران، اسرائیل، آمریکا، عربستان‌سعودی و وابستگان آنها را شکست خواهند داد.

مرد تأکید داشت: عراق و ایران از قوی‌ترین کشورها هستند؛ ما به حضرات آیات، مراجع عالی‌قدر، آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای‌حسینی (دام ظلّه العالی) و آیت‌الله سیدعلی سیستانی‌حسینی (اسعدالله التوفیق) سلام و تحیت عرض می‌کنیم و از خداوند متعال توفیق و طول عمر پربرکتشان را خواستاریم.

او آخر سخنانش باز هم تأکید کرد: ما برادر هستیم و هرگز نه اسرائیل و نه آمریکا نمی‌توانند ما را از هم جدا کنند؛ ما مانند یک دست واحد و قدرت یکپارچه هستیم که تمام نیروهای استعمارگر را هدف قرار می‌دهد.

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه