تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

ماجرای شکایت استانداری سمنان از نماینده مشهد؛     
دستور شکایت از بالا صادر شده بود/ عراقچی گفت اگر برجام شکست بخورد بر سر مسائل موشکی مذاکره می کنیم!
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی جزئیات شکایت معاونت توسعه منابع استانداری سمنان از وی را بیان کرد.

جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با خبرنگار مرآت در خصوص شکایت معاونت توسعه منابع استانداری سمنان از وی گفت: در روز اول محرم به دعوت مردم حسین آباد کالپوش در استان سمنان به یادواره شهدای آن منطقه دعوت شدم و به ایراد سخنرانی پرداختم.

رد شکایت استانداری سمنان از سوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: چند روز پس از آن مراسم، استانداری سمنان از من شکایت کرد که موضوع به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان ارجاع شد و این هیات نیز محتوای سخنرانی را مغایر با وظایف نمایندگی بنده تشخیص نداد و شکایت معاونت توسعه منابع استانداری سمنان را رد کرد.

کریمی قدوسی با بیان اینکه در آن سخنرانی پیرامون ابعاد برجام، نتایج آن و برجام های احتمالی پیش رو اظهار نظر کرده است افزود: نهاد ریاست جمهوری نیز مشابه استانداری سمنان از آنچه که من در مورد برجام های 2، 3 و 4 گفته ام شکایت کرده است.

وی با یادآوری سخنان رهبر معظم انقلاب در فروردین سال 95 در مشهد گفت: رهبر انقلاب در آن سخنرانی این موضوع را هشدار دادند و فرمودند عده ای در داخل کشور تلاش می کنند فضا را برای برجام های 2، 3 و ... آماده کنند.

عراقچی گفت اگر برجام شکست بخورد بر سر مسائل موشکی مذاکره می کنیم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به به پیگیری های مجلس در این خصوص گفت: اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس بارها اظهارات رسمی، آشکار و مکتوب آقایان ظریف و عراقچی در این زمینه را مورد سوال و پیگیری قرار داده اند.

کریمی قدوسی تصریح کرد: در طول انجام مذاکرات هسته ای بارها نسبت به عهدشکنی آمریکایی ها هشدار دادیم و به مسئولان وزارت خارجه گفتیم اگر طرف مقابل نقض عهد کرد و تحریم ها را با وجود انجام تعهدات سنگین جمهوری اسلامی ادامه داد چه خواهید کرد که آقای عراقچی به صراحت گفت ما بر سر مسائل موشکی با آنها صحبت خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه فایل صوتی این اظهارات در آرشیو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس موجود است گفت: این اظهارات به روشنی نشان می دهد که عده ای از مسئولان برجام های دیگری را نیز دنبال می کنند.

دست به شکایت دولت از نمایندگان بسیار قوی است/ دستور شکایت از بالا صادر شده بود

نماینده مردم مشهد از طرح بیش از 100 مورد شکایت مسئولان دولتی علیه نمایندگان فعلی و پیشین مجلس شورای اسلامی خبر داد و تصریح کرد: شکایات پیاپی مسئولان دولت از نمایندگان مجلس در حالی انجام می شود که این دولت خود را معتقد به حقوق شهروندی نشان می دهد.

کریمی قدوسی با تاکید بر اینکه مطابق قانون دسترسی آزاد به اطلاعات، موضوعاتی که به منافع عمومی مرتبط است قابل طبقه بندی نیست گفت: مسئولان دولت با وجود علم به این موضوع از بسیاری از نمایندگان شکایت می کنند و متاسفانه تعداد شکایت های مطروحه از سوی این دولت در تاریخ انقلاب بی سابقه است.

وی ادامه داد: دولتمردان نشان داده اند که دست به شکایت آنها از منتقدان بسیار قوی است و معتقدم اگر روزی تحقیق و تفحصی در این خصوص انجام شود و حجم شکایت ها و برخوردهای مسئولان دولتی با منتقدان و رسانه ها به اطلاع افکار عمومی برسد موجبات شگفتی مردم را فراهم خواهد کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه بدون تردید شکایت معاونت استانداری سمنان از سوی مقامات ارشد دولت به آنها ابلاغ شده است افزود: روش دولت این است که از معاونت حقوقی ریاست جمهوری به استانها می روند و از مسئولان استانی می خواهند تا چنین موضوعاتی را پیگیری کنند.

دولت برای بستن دهان منتقدان ساختار ویژه ای ایجاد کرده است

کریمی قدوسی با انتقاد از مسئولان حقوقی نهاد ریاست جمهوری برای عدم پیگیری ابعاد حقوقی نقض برجام در سطوح بین المللی گفت: دولتمردان برای بستن دهان ها و شکستن قلم ها ساختار ویژه ای ایجاد کرده اند و از وکلای بسیار قوی استفاده می کنند.

وی با اشاره به اتهام جاسوسی عبدالرسول دری اصفهانی یکی از اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای اظهار کرد: نهاد ریاست جمهوری، قوی ترین وکلا را برای تبرئه کردن این متهم بکار گرفت اما در نهایت نتوانست وی را از اتهام جاسوسی تبرئه کند.

نماینده مردم مشهد با بیان اینکه فشار دولت بر نمایندگان هیچ نتیجه ای نخواهد داشت گفت: قانون اساسی مسئولیت خطیر دفاع از حقوق و منافع را برعهده نمایندگان مجلس قرار داده است و نمایندگان می توانند از ابزار سوال، استیضاح و تذکر در این زمینه استفاده کنند اما دولت از پیگیری های ما شکایت می کند که این امر در تاریخ ایران حتی از مشروطه تاکنون بی سابقه است.

دولت، قانون کاتسا را بی سر و صدا عملیاتی کرد

کریمی قدوسی در بخش پایانی این گفتگو به پیغام های رسمی و غیررسمی دولت به نمایندگان برای عدم ورود به مسائل مهم کشور اشاره کرد و افزود: متاسفانه مسئولان دولت در ماههای اخیر قانون کاتسا را بی سر و صدا عملیاتی کردند که تحریم های فراوانی را به دنبال داشت، از سویی دیگر به صورت محرمانه و پنهان در حال اجرای FATF هستند که نتایج مخربی درپی خواهد داشت.

وی حمایت یکباره مقامات دولتی از سپاه را با هدف انحراف افکار عمومی از اجرای قانون کاتسا ارزیابی کرد و گفت: متاسفانه بدنه مجلس نیز در این خصوص بی تفاوت شده است که بنده در این مورد نیز بارها اعتراض خود را اعلام کرده ام.

انتهای پیام/ر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه