تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

برای هفتمین بار؛
طرح ملی نجات آب در استان سمنان اجرا می شود
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تفاهم نامه همکاری فی ما بین اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان، شرکت آب منطقه ای سمنان و جهاددانشگاهی استان سمنان با موضوع اجرای طرح ملی دانش آموزی نجات آب(داناب) در سطح مدارس استان سمنان امضا شد.

به گزارش مرآت، دستورانی مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان در جلسه امضا و تبادل این تفاهم نامه گفت: طرح ملی دانش آموزی نجات آب(داناب) برای هفتمین سال متوالی در سطح مدارس مقطع اول دوره متوسطه اجرا خواهد شد.

دستورانی افزود: در اجرای طرح ملی داناب در سال تحصیلی 97 – 98 در سطح مدارس استان سمنان حدود 26 هزار و 759 دانش آموز مقطع متوسطه دوره اول مشارکت خواهند داشت و آموزش های لازم در خصوص مدیریت مصرف آب و مصرف بهینه آب را فرا خواهند گرفت.

وی با اشاره به اینکه این طرح، یک طرح ملی است و با همکاری، تعامل و همسویی می توان شاهد اثر بخشی آن بود، ادامه داد: طرح ملی دانش آموزی داناب در سال تحصیلی 97 – 98 در حدود 225 آموزشگاه مقطع متوسطه اول اجرا خواهد شد که از این تعداد 74 آموزشگاه در مناطق روستایی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان با اشاره به همکاری و مشارکت شرکت آب منطقه ای سمنان و جهاددانشگاهی استان سمنان به عنوان مشاور اجرای طرح، در اجرای طرح ملی داناب در استان سمنان خاطرنشان کرد: شرکت آب منطقه ای سمنان یک شرکت مادر تخصصی است و تخصص ویژه و نگاه تخصصی به مقوله بحران کمبود آب و خشکسالی دارد و جهاددانشگاهی نیز به عنوان یکی از مراکز علمی با کیفیت به لحاظ برگزاری دوره های آموزشی به روز، کارآمد و با کیفیت به شمار می آید، همکاری این دو سازمان و نهاد با تخصص و کار تخصصی در کنار آموزش و پرورش می تواند به اجرای موفق این طرح بسیار کمک کند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سمنان نیز با بیان اینکه استان سمنان در اجرای طرح ملی دانش آموزی نجات آب(داناب) در سطح مدارس استان سمنان دارای رتبه برتر کشوری است، گفت: این طرح برای هفتمین سال متوالی در سطح مدارس استان سمنان اجرا خواهد شد و انشاءالله بتوانیم در شرایط بحرانی امروز، شاهد اثر بخشی مطلوب این طرح در جامعه باشیم.

ایرج حیدریان اضافه کرد: شرایط مدیریت مصرف در کشور ما، شرایط مطلوب و خوبی نیست، سرانه مصرف در کشور ما نیز بسیار بالا است، لذا ما در اجرای طرح های مهم در حوزه آب و آگاهی بخشی به جامعه باید همکاری اقناعی مخاطبان و مردم را به همراه داشته باشیم.

وی ادامه داد: ما در طرح ملی داناب به دنبال ایجاد یک ادبیات مشترک با مردم و خصوصاً دانش آموزان هستیم تا انشاءالله آموزش های لازم در خصوص مدیریت مصرف آب، و مصرف بهینه آب خصوصاً در بخش کشاورزی را فرابگیرند و این نیازمند یک انسجام و همدلی و تعامل خوب است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سمنان اضافه کرد: ما در اجرای طرح ملی داناب در سطح مدارس، هر سال یک ابتکار عمل جدید خواهیم داشت که اگر این چنین نباشد در اجرای طرح موفق نخواهیم بود، انشاءالله در سال تحصیلی جدید بازدید های مختلف دانش آموزان از طرح ها و پروژهای آبی استان و همچنین بازدید از دشت های بحرانی استان که دچار خشکسالی شدند و بازدید ها و اردوهای علمی مختلف را خواهیم داشت تا دانش آموزان بیشتر با شرایط بحرانی و خشکسالی آشنایی پیدا کنند.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان نیز در این جلسه دغدغه کم آبی و کمبود آب را دغدغه همه مردم و مسوولین دانست و گفت: جهاددانشگاهی نیز به عنوان مشاور اجرای این طرح، اجرای این طرح را نه به عنوان وظیفه، بلکه به عنوان یک رسالت مهم بر خود می داند و از تمام توان علمی، آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و رسانه ای برای اجرای موفق این طرح استفاده خواهد کرد.

حسن رهایی تأکید کرد: انشاءالله برای اجرای موفق طرح ملی داناب در استان سمنان از ظرفیت های مختلف و مطلوبی که در هر سه نهاد زیربط آموزش و پرورش، آب منطقه ای و جهاددانشگاهی وجود دارد استفاده شود.

ایسنا

انتهای پیام/ع

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه