تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

 مدیر فناوری اطلاعات دانشگاه سمنان
طراحی و بهره‌برداری از سامانه آزمون‌های بر خط دانشگاه سمنان
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیر فناوری اطلاعات دانشگاه سمنان از طراحی و راه‌اندازی سامانه آزمون‌های برخط دانشگاه به همت کارشناسان فناوری اطلاعات فعال در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش مرآت،رحمان معرفت، مدیر فناوری اطلاعات دانشگاه سمنان با اعلام خبر رونمایی از سامانه آزمون برخط در این دانشگاه گفت: با توجه به نزدیک شدن به روز‌های پایانی ترم، این سامانه برای برپایی آزمون‌های مستمر و آزمون‌های پایانی دانشجویان دانشگاه سمنان طراحی و راه اندازی و در اختیار اساتید قرار گرفته است.

معرفت افزود: با توجه به شرایط دانشگاه و به دلیل عدم حضور دانشجویان در دانشگاه، حوزه فناوری اطلاعات دانشگاه ضمن تلاش برای فراهم کردن زیرساخت لازم برای برگزاری کلاس‌های مجازی، اقدام به آماده سازی سامانه آزمون نیز کرده است و برای ارتقای امنیت بانک سوالات امتحانی، قوانین خاصی برای دسترسی افراد به سامانه آزمون تدارک دیده است.

مدیر فناوری اطلاعات دانشگاه سمنان افزود: رمزنگاری بانک اطلاعات سوال‌ها و پاسخ ها، در سامانه مذکور مورد توجه و در چند مرحله مورد تست نفوذ نیز قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه دانشجویان برای ورود به سیستم امتحانات باید از سامانه https://srm.semnan.ac.ir/ استفاده کنند و پس از ورود به سامانه، باید با کلیک بر روی آیکون امتحانات، درسی که باید آزمون دهند را انتخاب کنند گفت: هر امتحان دقیقاً در زمان و تاریخ برگزاری فعال خواهد شد و صرفاً در همان بازه زمانی قابل مشاهده است.

معرفت اظهار داشت: سیستم به گونه‌ای طراحی شده است که دانشجویان می‌توانند تایمر معکوس نشان دهنده زمان باقی مانده تا فرا رسیدن زمان امتحان را مشاهده نمایند ضمن اینکه پیش از زمان و تاریخ برگزاری امتحان، امکان ویرایش، حذف و یا طراحی مجدد آزمون وجود دارد.

مسئول تیم طراحی سامانه آزمون ساز دانشگاه سمنان هم گفت: در طراحی این سامانه یک تیم حرفه‌ای از برنامه نویسان دانشگاه به مدت چندین ماه مشغول به فعالیت بودند و در نهایت امکان استفاده از آن در دانشگاه سمنان فراهم شد.

وی با بیان اینکه سامانه به گونه‌ای طراحی شده است که بر اساس الگوریتم انتخاب تصادفی (Random) از مجموعه سوالات در یک فصل یا همه فصول، به صورت رندم به هر دانشجو سوالات متفاوتی را نمایش خواهد داد گفت: این قابلیت ضریب تقلب و کپی برداری را نیز کاهش می‌دهد و در مورد آزمون‌های چند گزینه‌ای طراحی شده در سامانه، به صورت رندوم، گزینه مرتبط با پاسخ‌ها جابه‌جا می‌شود.

مسئول تیم طراحی سامانه آزمون ساز دانشگاه سمنان خاطر نشان کرد: همچنین در این سیستم دانشجو می‌تواند فایل‌های پیوست شده در سؤال را مشاهده و فایل‌هایی که به صورت دستی بر روی کاغذ پاسخ داده است را نیز بارگذاری و علاوه بر این‌ها دانشجو می‌تواند برای هر سوال نظر خود را به استاد ارائه دهد.

 

 

دانشجو

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه