شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

 امام جمعه کالپوش:   
ضعف در مدیریت بحران استان مشهود است/علی رغم همه تلاش ها و اقدامات، مردم هنوز گله مند هستند
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
امام جمعه بخش کالپوش شهرستان میامی با بیان اینکه مردم روستای حسین آباد کالپوش گله مند هستند، گفت: ضعف جدی در مدیریت بحران کاملاً مشهود است.

به گزارش مرآت، حجت الاسلام اسماعیل بهرامی امام جمعه بخش کالپوش گفت: مردم روستای حسین آباد کالپوش مردمی هستند که خودشان در نمازجمعه برای کمک به مردم سیل زده کمک جمع آوری کردند و در اختیار کمیته امداد و هلال احمر قرار دادند و امروز از این موضوع گله مند هستند که حضور مدیران و مسوولین استان در روستای حسین آباد کالپوش کمتر از دیگر مناطق سیل زده و... بوده است.

وی اظهار داشت: من به هیچ عنوان نظر شخصی در این موضوع ندارم و از نگاه مردم این را مطرح می کنم که همه ما در یک کشور هستیم و نباید مرزبندی خاصی بین مردم با مناطق دیگر داشته باشیم، در استان سمنان فقط یک روستا درگیر بحران بود و می شد با بسیج امکانات این مشکلات را حل کرد، مسوولین ما می توانستند مدیریت خوبی داشته باشند.

امام جمعه کالپوش اظهار داشت: علی رغم همه تلاش های خوب و مناسبی که در این مدت صورت گرفته است، متأسفانه مدیریت خوبی از سوی مسوولین و مدیران انجام نشده است و به جرأت می توان گفت تا امروز یک تصمیم درست برای مردم حسین آباد گرفته نشده است.

حجت الاسلام بهرامی با بیان اینکه در مدیریت بحران استان ضعف زیادی وجود دارد، گفت: اگر واقعاً رانش زمین خطرناک است، به مردم بگوییم که شما باید از روستا خارج شوید و ما هم نمی توانیم کاری انجام دهیم، اما متأسفانه از روز اول اطلاع رسانی دقیق و درستی انجام نشد، یک مسوول مصاحبه می کند و یک آمار از تعداد خانه هایی که باید تخلیه شوند می دهد، فردا یک مسوول دیگر آن را تکذیب می کند، چرا یک تصمیم درست تا امروز گرفته نشده است؟

وی اضافه کرد: در بحث آموزش و پرورش تصمیم گرفتند مدارس ابتدایی را در روستای حسین آباد کالپوش تعطیل کنند، اما متأسفانه برای دانش آموزان مقاطع راهنمایی و دبیرستان که با وجود نا مناسب بودن راه دسترسی به روستای حسین آباد از روستاهای دیگر می آیند تصمیم درست و خوبی نگرفتند و والدین آنها هر روز نگران سلامت فرزندانشان در این مسیر هستند، چطور می شود مدارس ابتدایی که همه دانش آموزان آنها داخل روستای حسین آباد هستند تعطیل شوند اما مدارسی که دانش آموزان آنها از نقاط دیگر می آیند تعطیل نباشند؟

امام جمعه کالپوش همچنین ادامه داد: در خصوص جاده دسترسی به منطقه نیز خیلی تلاش کردند اما منجر به یک تصمیم مناسب نشد، در دوهفته اخیر حدود 12 حادثه در این جاده رخ داده است، اما هنوز خبری از احداث جاده جایگزین که مصوب هم شده بود نیست، همچنین مسوولین قول داده بودند برای اسکان عشایر و دام مردم این منطقه نیز تصمیم گیری کنند که متأسفانه هنوز به قول خود عمل نکرده اند.

وی با بیان اینکه تعداد زیادی از مردم این روستا به دلیل نداشتن سرپناه به روستاها و شهرها و حتی استان های دیگر مهاجرت کرده اند، گفت: در این بخش هم مسوولین برای اسکان اضطراری و کانکس و... قول داده بودند که متأسفانه باز هم هیچ اقدامی انجام نشده است، یک کمپ اضطراری برای اسکان مردم در نظر گرفته اند که واقعاً باید از مسوولین پرسید خودشان می روند داخل آن کمپ زندگی کنند؟

حجت الاسلام بهرامی اظهار داشت: کمپ اضطراری، کانکس و... نه تنها درمان نیست، بلکه یک مُسکن درمان نیز محسوب نمی شود، باید هر چه زودتر نسبت به جانمایی یک نقطه مناسب و استاندارد و انجام سریع ساخت و ساز اقدام شود.

وی در پایان تصریح کرد: از همه اقداماتی که از سوی شرکت آب و فاضلاب روستایی، شرکت گاز، شرکت توزیع نیروی برق، راهداری، اداره راه و... در این مدت انجام شده است تشکر می کنیم، اما مسوولین استان می توانستند این بحران را بهتر مدیریت کنند و در کنار مردم روستای حسین آباد باشند.

ایسنا

انتهای پیام/ م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه