تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

ضرورت توجه به برنامه های سالم برای اوقات فراغت نوجوانان وجوانان
وجود تفریحات سالم برای نوجوانان وجوانان یکی از مسائل مهم امروز جامعه است که نقش خانواده و نهادهای دخیل و تبیین و ارائه برنامه های مناسب می تواند از گرفتار شدن برخی از این نوجوانان و جوانان در دام آسیب های اجتماعی مختلف پیشگیری نمایند.

به گزارش مرآت نیوز،دانا به نقل از جوانرود هه وال نوشت:،  یکی از مهمترین مسائلی که باید مورد توجه قرار گیرد مسئله وجود تفریحات سالم است و دسترسی به تفریحات سالم ترو فراهم آوردن امکانات لازم برای گذراندن و غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان وجوانان همواره عاملی بازدارنده برای پیشگیری ازوقوع آسیب های اجتماعی تلقی می شود.

واقعیت انکارناپذیراین است که با افزایش اوقات فراغت برنامه ریزی نشده وتعطیلات غیرهدفمند، آسیب های اجتماعی در جامعه افزایش می یابد. این موضوع ، بیانگر اهمیت پرداختن به برنامه ریزی برای افزایش بهره وری اوقات فراغت، بویژه برای نسل نوجوان و جوان است زیرا که استفاده صحیح از اوقات فراغت هم بر زندگی فرد و هم بر جامعه تاثیر مثبت خواهد داشت استفاده نادرست از آن نیز در هر دو سطح یاد شده می تواند باعث بروز مشکلات و خسارات جبران ناپذیری شود .

این مسئله به خصوص در مورد جوانان و نوجوانان از حساسیت بیشتری برخوردار است، زیرا این قشر آینده ساز ، خود و نسل بعدی اجتماع را خواهند ساخت و بنابراین سرنوشت آنها با سرنوشت جامعه گره خورده است و پیشرفت های علمی ، فنی ، هنری و ادبی و معنوی آنها معلول استفاده صحیح و مناسب از اوقات فراغت خود بوده است .

ازدیگرسو، گرایش روزافزون به ارتباطات مجازی که جایگزین نامناسبی برای تخلیه هیجان ووقت گذرانی است، نوجوانان و جوانان را ازدنیای واقعی به دنیای مجازی وهیجانی می کشاند، چرا که فرد در دنیای واقعی جایی برای تخلیه این هیجانات ندارد. به همان میزان که افراد وقت خود را برای روابط مجازی صرف می کنند، از تعامل آنان با دیگران درمحیط کاروخانواده کاسته می شود. با این حال مشاهده شده که روابط مجازی وفاصله دارباعث افزایش آسیب پذیری فرد دربرابرانحرافات می شود. مسلما وقتی ارتباط تعاملی به صورت مستقیم باشد، آسیب های اجتماعی هم کمترمی شود .

دین مبین اسلام به همه جنبه ها وامورات زندگی انسان ها توجه دارد چنانچه در حدیثی قدسی تقسیم شبانه روزبه سه زمان کار، عبادت، خانواده وتفریح، بیانگراهمیت برنامه ریزی ولزوم اختصاص قسمتی ازشبانه روزبه خانواده وتفریحات سالم وسازنده می باشد.

در این زمینه خانواده ها می توانندبا ارتباطی عاطفی با فرزندان  و روش ها و فنون تربیت فرزند، میزان همدلی والدین با فرزندان و که در شمار مهمترین عوامل شکل دهنده فراخود و احساس اخلاقی به حساب راهنماییهای لازم در مورد گذران صحیح و تفریحات سالم و مفید برای فرزندانشان در نحوه انتخاب و گذران ایان اوقات نقش مهمی ایفا نمایند که از اهمیت بالایی نیز برخوردار می باشد.

امید است مراکز فرهنگی، با مدیریت خود در بحث بودجه و نیازسنجی روحی ، فکری و فرهنگی اقشار مختلف جامعه، بتوانند با فرهنگ سازی، آگاه سازی و جایگزین کردن تفریحات سالم و متنوع ، قلیان و دیگر مواد مخدر را از میان تفریحات ناسالم و خطرناک جوانان و نوجوانان خارج کنند.

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه