تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

حسینی شاهرودی:    
صندوق های بازنشستگی باید مستقل باشند/ آینده صندوق ها وخیم است
عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:اغلب صندوق های بازنشستگی به دلیل سوء مدیریت دارای مشکلات عدیده مالی هستند.

به گزارش مرآت، سیدحسن حسینی شاهرودی با اشاره به پایش مالی صندوق های بازنشستگی گفت:اغلب صندوق های بازنشتگی به ویژه صندوق تامین اجتماعی و بازنشستگی کشوری، به دلیل سوء مدیریتی که بر آن ها حاکم بوده و اعمال مدیریت دولت، مشکلات عدیده مالی دارند.

سهام داران باید در فرآیند مدیریتی صندوق های بازنشستگی دخیل باشند

نماینده مردم شاهرود و میامی درمجلس شورای اسلامی افزود: صندوق های بازنشستگی باید مستقل باشند و سهام داران در فرآیند مدیریتی آن ها دخالت کنند که در حال حاضر این گونه نیست.

اعمال نفوذ و قدرت دولت ها باعث سوء مدیریت در صندوق هاست

وی تصریح کرد: اعمال نفوذ و قدرت دولت ها باعث سوء مدیریت در این مجموعه ها شده و مشکلات عدیده ای مالی را برای آن ها ایجاد کرده به نوعی که شاید بتوان گفت بعضی از این صندوق ها ورشکسته هستند و مطالبات بی شماری از دولت داشته و بدهی های بسیاری نیز به مراکز مختلف طرف قرارداد خود دارند.

ناکارآمدی سیستم صندوق ها با مشکلات مالی و مدیریتی

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه مسائل مالی و مدیریتی سیستم صندوق های بازنشستگی را فشل و ناکارآمد کرده است، خاطرنشان کرد: این اتفاق به صورت ویژه برای تامین اجتماعی رخ داده و دولت باید برای آن فکری کند.

تزریق مالی دولت به صندوق ها کفاف هزینه های جاری را می دهد

 وی افزود: آنچه در برنامه ششم توسعه در رابطه با صندوق های بازنشستگی تصویب شد ه این است که دولت تمامی مطالبات آن ها را  بازپرداخت کند، همچنین دولت مکلف شده که مطالبات و دیون صندوق بازنشستگی فولاد را که نزدیک به 86 هزار عضو دارد، بپردازد تا آن ها بتوانند روی پای خودشان بایستند اما در حال حاضر دولت سالانه حداقل هایی را به این صندوق ها تزریق می کند که تنها کفاف هزینه جاری آن ها را می دهد و به سرمایه گذاری نخواهد رسید که صندوق ها را مستقل کند.

حسینی شاهرودی در ادامه با بیان اینکه در تامین اجتماعی ما با همین مشکل مواجه هستیم گفت: بدهی دولت به تامین اجتماعی بیش از 100 هزار میلیارد تومان است که در بودجه سنواتی عدد حداقلی برای آن دیده است اما این مبلغ نمی تواند در سرمایه گذاری های کلان نقشی داشته باشد بلکه صرف هزینه های جاری می شود.

آینده صندوق های بازنشستگی بسیار مبهم است

این نماینده مجلس با تاکید براینکه اگر وضعیت به همین منوال پیش رود، آینده صندوق های بازنشستگی بسیار مبهم و حتی وخیم است، تصریح کرد: 42 میلیون نفر تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارند و این سازمان و شرکت های وابسته به شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی) نمی تواند هزینه های خود را تامین کند و جوابگو نیست.

بدهی ها و مطالبات تامین اجتماعی شفاف سازی مالی شود

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر حساب بدهی ها و مطالبات تامین اجتماعی تهاتر و شفاف سازی مالی شود، آن زمان است که می توانیم بگوییم که شستا کارآمد است یا ناکارآمد است و آیا می تواند تأمین کننده نیازهای خود باشد یا نباشد.

انتهای پیام/ع

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه