تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    
صدور مجوز دانشکده دندانپزشکی شاهرود/تسریع درساخت بیمارستان میامی
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
وزیر بهداشت ضمن اشاره به فراهم شدن زیرساخت‌های لازم برای ایجاد دانشکده دندانپزشکی در شاهرود، از صدور مجوز این دانشکده خبر داد و گفت: ظرفیت‌های پزشکی شرق استان سمنان قابل تحسین است.

به گزارش مرآت، سعید نمکی ظهر سه‌شنبه در مراسم افتتاح متمرکز پروژه‌های دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به میزبانی سالن آمفی‌تئاتر بیمارستان بهار ضمن اشاره به پیگیری‌های جدی حسینی شاهرودی نماینده شاهرود و میامی در مجلس پیرامون ایجاد دانشکده دندانپزشکی شاهرود از صدور مجوز این دانشکده خبر داد و ابراز کرد: امروز طی یادداشتی به دکتر لاریجانی اعلام کردیم که موافقت اصولی با ایجاد این دانشکده با توجه به زیرساخت‌هایی که در شاهرود فراهم است، در همین شنبه آتی صادر شود.

وی بابیان اینکه روند ساخت بیمارستان میامی نیز تسریع خواهد شد، بیان کرد: درصدد هستیم تا مرکز درمانی کالپوش میامی به‌صورت شبانه‌روزی به بیماران و متقاضیان خدمات ارائه کند همچنین برای رادیوگرافی دندان و همچنین سونوگرافی نیز دستگاه‌های مورد نیاز شهرستان میامی تأمین و ارسال خواهد شد.

رفع نگرانی‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی در رابطه با نرخ منفی رشد جمعیت

وزیر بهداشت بابیان اینکه اورژانس عظیم شاهرود با بهترین کیفیت خدمات از امروز پذیرای متقاضیان و بیماران است، ابراز داشت: یکی از مزیت‌های این مرکز موضوع زایمان و خدمت‌رسانی فوری به بیماران است.

نمکی به افتتاح مرکز درمان ناباروری در شاهرود نیز اشاره داشت و ابراز کرد: این مرکز در ادامه سیاست‌های وزارت‌خانه درزمینهٔ رفع نگرانی‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی در رابطه با نرخ منفی رشد جمعیت احداث و توسط وزارت بهداشت تجهیز شده است. 

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به توسعه درمان و بهداشت در چهار دهه گذشته تاریخ انقلاب اسلامی، بیان کرد: قبل از انقلاب دچار به‌هم‌ریختگی شاخص‌های سلامت در سطح کشور بودیم به‌نحوی‌که مرگ‌ومیر کودکان در دوران قبل از انقلاب ۱۲۰ مورد به ازای هر یک‌هزار مورد زایمان بود درحالی‌که این امر به یک در ۱۱ تا ۱۳ هزار تولد رسیده است. 

پوشش ۱۰۰ درصدی واکسیناسیون در کشور 

وزیر بهداشت بابیان اینکه پوشش واکسیناسیون در کشور نیز از ۲۵درصد در دوران طاغوت به ۱۰۰ درصد در عصر حاضر افزایش‌یافته است، بیان کرد: حذف سرخک در ایران به گواهی سازمان بهداشت جهانی یکی از دستاوردهای حوزه بهداشت و درمان در ایران اسلامی محسوب می‌شود. 

نمکی بابیان اینکه برای درمان بیماری‌ها نیازمند عزم ملی است، بیان داشت: بسیاری از موارد امروز هستند که جامعه را تهدید می‌کنند اما راه درمانشان هم واکسیناسیون نیست، برای مثال امروز تصادفات جاده‌ای، مسائل قلبی و عروقی و یا فشارخون مواردی هستند که کاهش آن‌ها نیازمند عزمی ملی و همه‌جانبه است. 

وی بابیان اینکه در این راستا دولت نیز توانسته اقدامات خوبی را صورت دهد که طرح نظام سلامت از آن جمله است، ابراز کرد: این طرح توانست بار سنگینی از دوش بیماران بردارد و همچنین رسیدگی به بیماران صعب العلاج به بهترین نحو انجام می‌شود اما در مرحله دوم اصلاح نظام سلامت نیاز است تا تقویت زیرساخت‌های درمانی و بستری را در کشور شاهد باشیم. 

اجرای طرح پایش فشارخون ۳۰ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر

وزیر بهداشت سیستم ارجاع، پزشک خانواده، نسخه الکترونیک، کنترل و پایش فشارخون و دیابت، بسیج ملی فشارخون و ... را طرح‌هایی موفق دانست و تأکید کرد: ۳۰ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در جریان طرح پایش فشارخون قرار گرفتند که نشان از موفقیت طرح داشت. 

نمکی بابیان اینکه طرح هر خانه یک پایگاه سلامت از دیگر اولویت‌های وزارتخانه است، بیان کرد: این طرح تا جامعه‌محور شدن سلامت از سوی وزارت بهداشت دنبال می‌شود که البته اولویت آن جامعه‌محور کردن آموزش‌های حوزه بهداشت و درمان به‌خصوص در بین خانواده‌ها است. 

وی به بروز برخی حواشی در درون استان سمنان که دارای دو دانشگاه علوم پزشکی در سمنان و شاهرود است اشاره کرد و گفت: مانند برخی نقاط دیگر کشور در این استان نیز مشکلاتی وجود داشت و سیگنال‌های منفی را نیز می‌دیدیم اما از روزی که من به وزارتخانه آمدم اعلام کردم که باید این موضوعات با کدخدا منشی رفع شود و از سوی دیگر تأکید کردم که دانشگاه‌های کشور باید استقلال هویت داشته باشند در نتیجه احکام هیئت امنای دانشگاه علوم پزشکی شاهرود را جداگانه و مجزا صادر کردم.

مهر

انتهای پیام/م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه