شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

  رئیس سازمان دامپزشکی مطرح کرد   
صادرات تخم‌مرغ از ۲ ماه قبل/بیماری آنفلوآنزای حاد پرندگان کنترل شده است
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رئیس سازمان دامپزشکی با اشاره به صادرات تخم‌مرغ از دو ماه قبل گفت:بیماری آنفلوآنزای حاد پرندگان با تلاش‌های صورت‌گرفته کنترل شده است.

به گزارش مرآت، علی‌رضا رفیعی‌پور صبح امروز در دیدار با استاندار سمنان اظهار کرد: دانش، جوان‌گرایی و واگذاری امور به بخش خصوصی سه شاخصه بسیار مهم در سازمان دامپزشکی کشور بوده و بر هم زدن امنیت غذایی، مهم‌ترین اولویت دشمنان در جنگ نرم است.

وی تصریح کرد: مسؤولیت تأمین اقتصادی در حوزه دامی بر عهده سازمان دامپزشکی کشور بوده و کنترل بیماری آنفلوآنزای حاد پرندگان در کشور، اقدام بسیار مهم سازمان دامپزشکی در سال ۱۳۹۷ بود.

رئیس سازمان دامپزشکی ادامه داد: در صورت کنترل نکردن بیماری آنفلوآنزای حاد پرندگان، امسال به واردات ۹۰۰ هزار تن تخم‌مرغ نیاز داشتیم که تأمین این میزان تخم‌مرغ به هیچ‌وجه امکان‌پذیر نبود.

رفیعی‌پور بیان کرد: با کوشش همکاران پرتلاش سازمان دامپزشکی و همکاری مردم، این مشکل برطرف شد و دو ماه است که در حال صادرات تخم‌مرغ هستیم.

علی‌رضا آشناگر، استاندار سمنان نیز در دیدار با رئیس سازمان دامپزشکی اظهار کرد: از مسؤولان قبلی و فعلی دامپزشکی استان سمنان نهایت سپاس و برای این عزیزان آرزوی موفقیت و بهروزی دارم؛ در استان سمنان نگرانی در چیدمان مدیریت در حوزه جهاد کشاورزی وجود ندارد.

وی تصریح کرد: دامپزشکی در تأمین سلامت غذایی و رفع بیماری‌های مشترک بین انسان و دام مسؤولیت مستقیم دارد و در صورت هر غفلتی، مشکل جدی ایجاد می‌شود.

استاندار سمنان با بیان اینکه دامپزشکی سازمانی مستقل و دارای برکات فراوان است، گفت: دامپزشکی را کاری سخت و مخاطره‌آمیز می‌دانم و شناخت کافی از این مجموعه دارم.

آشناگر بیان کرد: آنفلوآنزای حاد پرندگان در سال‌های گذشته خساراتی را به بار آورد، اما کنترل شد؛ بخش عمده کار دامپزشکی، آموزش و مراقبت‌های هنگام انتقال است که باید در این خصوص نهایت دقت به عمل آید.

وی تصریح کرد: دامپزشکی سازمانی قدرتمند، مهم و حساس است و قدردان زحمات کارکنان این اداره کل در استان سمنان هستم.

استاندار سمنان با بیان اینکه ارتباط مستقیم سازمان دامپزشکی و استانداری‌ها اگر مستمر و به‌موقع باشد، می‌تواند در پیشبرد اهداف امور بسیار مؤثر قرار گیرد، گفت: در تأمین گوشت و مرغ موردنیاز مردم برنامه‌ریزی دقیق صورت گیرد تا کمبودی در کشور مشاهده نشود.

آشناگر اضافه کرد: انتخاب مدیرکل جدید دامپزشکی استان سمنان، انتخاب خوبی بوده و با توجه به شناخت او از عشایر به‌عنوان منبع تولیدکننده گوشت امتیاز خوبی محسوب می‌شود.

وی افزود: استان سمنان با توجه به وجود گروه‌های و طوایف عشایری مختلف دارای ظرفیت‌های خوبی در تأمین گوشت برای کشور است.

حمیدرضا حسینی، مدیر سابق امور عشایری استان سمنان و مدیرکل جدید دامپزشکی استان سمنان نیز در این نشست اظهار کرد: در استان سمنان در مجموع، سه هزار و ۱۸۱ خانوار و نزدیک به ۱۵ هزار نفر زندگی عشایری دارند که از این تعداد، بالغ بر یک هزار و ۲۰۰ خانوار متعلق به ایل سنگسری است.

مدیرکل سابق امور عشایری استان سمنان ادامه داد: ۲۳ درصد گوشت قرمز و لبنیات استان سمنان توسط عشایر سنگسری تولید می‌شود.

حسینی بیان کرد: از ۹۰۰ هزار تن گوشت موردنیاز کشور، ۲۰ هزار تن گوشت توسط عشایر در تولید می‌شود.

انتهای پیام/ م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه