شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

    
شکوفایی اقتصادی موقوفات با سرمایه‌گذاری
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: وقف مصداق بارز اقتصاد مقاومتی است و شکوفایی اقتصادی موقوفات با استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاری محقق خواهد شد.

به گزارش مرآت، حجت‌الاسلام اسماعیل تدینی ظهر امروز در کمیته سرمایه‌گذاری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان اظهار کرد: با توجه به وضع اعتبارات، یکی از اولویت‌ها و الزامات به جهت استقلال و خودکفایی، افزایش شاخص بهره‌وری موقوفات با استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاری است.

وی افزود: ظرفیت‌های خوبی در موقوفات استان وجود دارد و باید تعریف پروژه‌های جدید در دستور کار معاونت بهره‌وری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قرار گیرد تا بدین‌وسیله نسبت به افزایش شاخص بهره‌وری موقوفات اقدام شود.

تدینی تصریح کرد: احیا و عمران و آبادانی موقوفاتی که به‌مرورزمان فرسوده شده‌اند نیز یکی دیگر از برکات سرمایه‌گذاری‌ها با مشارکت بخش خصوصی است.

وی گفت: در حال حاضر متقاضیانی برای مشارکت در سرمایه‌گذاری در موقوفات وجود دارند و این امر نشان‌دهنده اقبال خوب مردم جهت سرمایه‌گذاری در موقوفات دارند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان عنوان کرد: اقدامات بسیار خوبی در زمینه شناسایی موقعیت‌های سرمایه‌گذاری در موقوفات انجام‌شده و پروژه‌هایی هم در شهرستان‌های مختلف آغازشده و برخی نیز به بهره‌برداری رسیده‌اند.

تدینی گفت: واقفان تیزبین همواره با نگاه دقیق به اطراف خود نسبت به شناسایی نیازهای جامعه نسبت به ایجاد موقوفاتی با نیت‌های اجتماعی و فرهنگی اقدام کرده‌اند و درآمد موقوفات بر اساس نیات تعیین‌شده از طرف واقف خیراندیش هزینه می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان خاطرنشان کرد: با سرمایه‌گذاری و افزایش شاخص بهره‌وری موقوفات، درآمد موقوفه افزایش چشمگیری خواهد یافت که منجر به افزایش کمیت و کیفیت اجرای نیت واقف خیراندیش در جهت نیات واقفان و رفع بسیاری از مشکلات اجتماعی به‌وسیله اجرای نیات موقوفات خواهد شد.

فارس

انتهای پیام/م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه