دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

پس از شکست برابر سوریه؛
شکایت فدراسیون بسکتبال به فیبا آسیا به خاطر استفاده از داوران عرب
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
به گفته رئیس فدراسیون بسکتبال، این فدراسیون به کنفدراسیون آسیایی به خاطر به کارگیری داوران عرب در دیدارهایی که یک طرف آن تیم عربی است شکایت می‌برد.

به گزارش مرآت، در جریان پنجره دوم رقابت‌های انتخابی کاپ آسیا که برخی از دیدارهای آن هفته گذشته به میزبانی قطر پیگیری شد، تیم ملی کشورمان در گروه E به مصاف سوریه رفت و مقابل این تیم متحمل شکست ۷۷ به ۷۰ شد.

قضاوت این دیدار بر عهده داورانی عربی بود؛ داورانی که مسئولان فدراسیون و تیم ملی مدعی هستند قضاوت‌شان در جریان بازی و نتیجه رقم خورده بی تاثیر نبوده است. اما مسئله مهمتر عرب بودن آنها بود و اینکه به کارگیری آنها در دیداری که یک طرف آن یک تیم عربی است، درست و منطقی نیست.

همین مسئله اعتراض فدراسیون بسکتبال را موجب شده و به گفته رئیس این فدراسیون این موضوع به کنفدراسیون بسکتبال آسیا (فیبا آسیا) هم اطلاع رسانی خواهد شد.

رامین طباطبایی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: در اشتباهات داوری دیدار برابر سوریه و اینکه باعث شد هفت امتیاز تعیین کننده از ایران گرفته شود، شکی نیست اما موضوع حائز اهمیت این است که وقتی حریف یک تیم عربی است استفاده از داوران عرب اصولی و منطقی نیست.

رئیس فدراسیون خاطرنشان کرد اعتراض خود در این زمینه را از طریق کمیته داوران به فیبا آسیا اعلام می‌کنیم که برای دیدارهای آتی شاهد تکرار آن نباشیم.

مهر/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.