دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با مرآت؛
شهید سلیمانی فناوری ساخت موشک را به غزه رساند
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
محمد صادق کوشکی گفت: مردم فلسطین با همکاری شهید سلیمانی از طریق مهندسی معکوس ساخت موشک را فرا گرفتند.

به گزارش خبرنگار مرآت، مقاومت ساکنان محدود، محصور و مظلوم غزه با دستان خالی مقابل نظامیان صهیونیست به ملت‌های عرب زبان نشان داد که می‌توان با توکل به خدا، عزم و بردباری، زورگویان عالم را به خاک زبونی و مذلت نشاند

در این ایام کرونایی که کرونا  تمام اخبار جهان از داخلی و خارجی را به خود اختصاص داده است با رسیدن 29 دی روزملی غزه بد نیست یادی کنیم از این مردم مظلوم و بی پناه در جهان که صدای فریادشان به گوش هیچ یک از مجامع صلح عمومی نمی رسد.

روز 29 دی‌ماه(18 ژانویه 2009) به ‌عنوان روز ملی غزه اعلام و در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران ثبت شد و براساس آن وزارت خارجه ایران و مجلس شورای اسلامی كشورمان باید تلاش‌هایی در زمینه تصویب این قانون در سازمان همكاری اسلامی و اتحادیه بین‌المجالس كشورهای اسلامی انجام می‌دادند. 

نوارغزه یک منطقه کوچک است که  بیشترین طول آن 45 کیلومتر و بیشترین عرض آن 11 کیلومتراست ، در منطقه ساحل فلسطین بنا شده است از سمت جنوب در منطقه رفح با مصر ارتباط داردو به دلیل همکاری مصر با رژیم صهیونیستی محاصره است  و از سمت شرق و شمال و غرب هم  از سوی رژیم صهیونیستی محاصره شده است.

اهمیت این روز باعث شد تا گفت و گویی با محمد صادق کوشکی کارشناس مسائل سیاسی و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران داشته باشیم.

محمد صادق کوشکی درباره وضعیت کنونی مردم غزه با خبرنگار مرات با اشاره به وضعیت کنونی غزه گفت: طبق آمار سازمان ملل از جمعیت 2 میلیونی نوار غزه 70 درصد مردم آن دچار سوءتغذیه هستند.

وی درخصوص نقش سردار سلیمانی در مقاومت مردم غزه افزود: سردار سلیمانی با همکاری  نیروهای حزب الله تصمیم گرفتند از لحاظ موشکی انها را تامین کنند و  مردم فلسطین از طریق مهندسی معکوس ساخت موشک را فرا گرفتند.

کوشکی از تاثیر گذاری حاج قاسم دربین مردم غزه خبرداد و گفت: در زمان حیات حاج قاسم  بارها پلاکارد و بیلبورد هایی را به پنج زبان عربی، فارسی، عبری، فرانسوی و انگلیسی برای تشکر از ایران و سپاه نوشته بودند حتی بعد از شهادتشان چندین مراسم با شکوه به یاد ایشان برگزار کردند.

این کارشناس سیاسی در خصوص مقاومت روبه رشد مردم فلسطین ونوارغزه اظهار کرد:غزه این روزها باتلاش نیروهای قدس و با ابتکار خود مردم غزه تاحدی در ساخت موشک به خود کفایی رسیده  و موشک هایی می سازند که قابلیت برد بسیار عالی دارد و حتی مناطق بسیار مهمی از اسراییل  راهم هدف موشک های خود قرار داداند.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.