شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

    
شهردار: شاهرود به سمت هوشمندشدن حرکت می‌کند
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
شهردار شاهرود گفت: با تجهیز شهرداری شاهرود به نرم‌افزارهای پیشرفته در حوزه مدیریت شهری برای پاسخگویی به نیاز شهروندان، این شهر به سمت شهری هوشمند حرکت می‌کند.

به گزارش مرآت، محسن احمدی شامگاه چهارشنبه در نشست خبری در سالن مرکز کنترل ترافیک شاهرود، اظهار داشت: با استفاده از نرم افزارهای جدید هم دسترسی شهروندان به اطلاعات آسان می شود و هم می توانند درخواست های خود مانند صدور پروانه را از طریق نرم افزار ارسال و پاسخ آن را نیز از همان روش دریافت کنند.
وی پیگیری برای تبدیل عکس های هوایی به نقشه را یکی از اقدامات شهرداری دانست و افزود: شاهرود نخستین شهری است که طرح محله بندی را آماده و به وزارت کشور فرستاده است.
شهردار شاهرود، از برنامه ریزی برای خروج صنف های مزاحم به خارج از شهر خبر داد و گفت: پس از فراهم شدن زیرساخت های لازم و رعایت حقوق اصناف، این واحدهای خدماتی به محل های مشخص شده و قابل دسترس برای مردم منتقل می شوند.
احمدی همچنین با تاکید بر اعتمادسازی بین مردم نسبت به شهرداری، تصریح کرد: در حالی که آمار صدور پروانه در شهرهای اطراف به دلیل شرایط اقتصادی در سال جاری کاهش یافته است، در شاهرود این آمار با افزایش رو به رو بود.
وی همچنین با اشاره به تفاهم سه جانبه میان شهرداری، اداره ثبت اسناد و املاک و نظام مهندسی یادآور شد: با این تفاهم نامه برای اعطای پایان کار، نظام مهندسی برداشت دقیقی انجام می دهد و نیازی به حضور کارشناسان شهرداری نیست.
شهردار شاهرود تعداد پایان کارهای صادر شده در ۲ سال گذشته را ۷۲۳ مورد اعلام کرد و گفت: در این مدت ۱۴ هزار و ۷۳۵ بازدید، ۲۷۸ اصلاح سند، ۲۹ تفکیک، حدود ۳۰۰ اصلاح پروانه و ۸۴ تمدید پروانه انجام شد.
احمدی همچین در پاسخ به پرسش خبرنگاران درخصوص طولانی بودن زمان برگزاری نشست های کمیسیون ماده پنج پس از استقلال اداره کل راه و شهرسازی شرق استان سمنان، ابراز داشت: تشکیل این نشست ها در شاهرود اتفاق خوبی است اما به دلیل حجم کار مسئولان استان و برنامه ریزی برای سفر آن ها، زمان منظم شدن نشست ها مدتی طول می کشد اما باید برای رسیدگی به درخواست شهروندان اهتمام بیشتری وجود داشته باشد.
وی  از تملک طرح ستاره شرق توسط شهرداری نیز خبر داد و گفت: با پیگیری واحد حقوقی پس از تملک، پیمانکار طرح برکنار شده و به زودی برای حضور پیمانکار جدید برنامه ریزی می شود.
شهردار شاهرود با بیان اینکه در ۲ سال گذشته بیش از ۲۰۰ مورد تملک، تخریب و رفع خطر در سطح شهر انجام شد، تصریح کرد: در این مدت ۲۰ هزار و ۵۰۰ نامه به واحد حقوقی شهرداری فرستاده شد.
احمدی درخصوص حفظ و توسعه فضای سبز شهری نیز بیان کرد: تولید و کشت ۶۵ هزار نهال به صورت واکاری و توسعه، خرید و کشت میلیون ها بوته گل در چهار فصل سال با رویکرد طراحی جدید، سم پاشی به موقع برای مهار بیماری های عمومی و خاص درختان از دیگر اقدامات شهرداری است.
وی ادامه داد: در ۲ سال گذشته ۴۰۰ کیلومتر خط مستقیم آب خام طراحی، خریداری و اجرا شد در حالی که تا پیش از این فقط ۳۲۰ کیلومتر خط لوله در سطح شهر اجرا شده بود.
وی هوشمندسازی فضای سبز را از مهمترین برنامه های شهرداری برشمرد و تصریح کرد: در خیابان هایی که به چنین سامانه ای مجهز می شوند به طور خودکار در زمان مورد نیاز آبیاری درختان انجام شده و در صورت تشخیص بیماری به مرکز اطلاع داده می شود.
وی در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص حفظ چنارهای شهر، ابراز داشت: چنار گیاهی پرآب بر است، زمانی شرایط محیطی و اقلیم شاهرود برای این درخت مناسب بود، اما اکنون به دلیل محدودیت منابع آب چنین شرایطی فراهم نیست.
وی با بیان اینکه ترمیم و بازگشت چنارهای آسیب دیده بسیار سخت است، تاکید کرد: برای حفظ این درختان برنامه ریزی هایی انجام شده که پس از اجرایی شدن اطلاع رسانی می شود.

شهر شاهرود با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت سه هزار و ۵۰۰ هکتار مساحت دارد.​

ایرنا

انتهای پیام/م  

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه