شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    

شهرآورد یک بازی معمولی نیست؛ به حواشی توجه نشود

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مشاور وزیر ورزش و جوانان گفت: شهرآورد تهران یک بازی معمولی نیست و تمام تحلیل‌گران، آنرا از جهات مختلف مورد بررسی قرار می‌دهند. اعضای تیم‌ها به حواشی توجه نداشته و تنها به ارائه یک فوتبال منطقی و زیبا متمرکز شوند.

به گزارش مرآت، بیژن ذوالفقارنسب ، افزود: شهرآورد تهران یک بازی سنتی است که برای خیلی از هواداران از جنبه‌های مختلف اهمیت بسیاری دارد اما باید بدانیم این بازی فقط یک دیدار فوتبال نیست و بسیاری از کارشناسان و تحلیل گران ورزشی و غیرورزشی در خارج از مرزهای ایران از آن بهره برده و با واکاوی جنبه های مختلف این دیدار، شعور ورزشی و فرهنگی اجتماعی جوانان ما را مورد بررسی قرار می دهند و بر اساس یافته های خود به جمع بندی هم می رسند و تصمیم‌گیری می‌کنند.

وی ادامه داد: این بازی کیفیت فوتبال ایران و شاخصه‌های بسیاری را نشان می‌دهد که باید به آن توجه داشت. در درجه اول امیدوارم شاهد یک بازی کیفی خوب را شاهد باشیم و بازیکنان دو تیم با تمرکز بالا فقط به فکر یک بازی خوب بوده و فرامین کادر فنی خود را در زمین بازی به اجرا درآورند. کلید موفقیت در این بازی حفظ تمرکز و آرامش روانی بازیکنان و کادر فنی در طول بازی است و هر تیمی که بتواند خودش را بهتر مدیریت کند، احتمال موفقیتش هم بیشتر است. 

کارشناس فوتبال کشورمان در پاسخ به این سئوال که آیا اشتباهات داوری در رقابت های این فصل لیگ برتر باعث موضع‌گیری بازیکنان و داوران نسبت هم نمی‌شود و در این بازی حساس بیشتر نمود پیدا نمی‌کند، گفت: متاسفانه فدراسیون فوتبال با آنکه بودجه لازم و کافی را برای خرید VAR در اختیار دارد اما با کم کاری در این خصوص موجب شده تا شاهد مسایلی باشیم که فوتبال ما را دچار مشکل می‌کند. اگر کمک داور ویدئویی به تعداد لازم تهیه شده و در استادیوم‌های ما نصب شود بیش از ۸۰ درصد مشکلات فوتبال حل می‌شود و در آن صورت می‌توانیم شاهد روند بهتری باشیم. البته باید فرهنگ استفاده از آن هم از طریق باشگاه‌ها و رسانه‌ها در جامعه توسعه یابد تا این تکنولوژی در کشور ما به زودی نهادینه شود. 

ذوالفقار نسب یادآور شد: با ورود این تکنولوژی در فوتبال ایران بدون شک فضایی سالم و شفاف را شاهد خواهیم بود و دیگر این همه جنجال و حاشیه را نخواهیم داشت. شهرآورد تهران هم یکی از بازی‌های مهم و حساس فوتبال ماست که از جنبه‌های مختلف برای خیلی‌ها حائز اهمیت است و باید با کنترل شرایط در داخل و بیرون زمین فضایی ایجاد شود که هواداران فوتبال یک بازی خوب با بار فنی مناسب را نظاره‌گر باشند. 

وی با اشاره به اهمیت کنترل رفتار و گفتار کادر فنی هر دو تیم در این بازی تاکید کرد: اگر تیمی بهتر بود باید کادر فنی استقلال و پرسپولیس به آن صحه گذاشته و شرایط بازی را قبول کنند و کاری به حاشیه‌ها و مسایلی از این دست نداشته باشند. اعتراض‌های بی‌مورد و اغراق‌هایی که می‌شود کافی است تا حاشیه بر متن قالب شده و فضا را به گونه‌ای دیگر ترسیم کند که این خوب نیست و امیدوارم رفتارهای منطقی را در این بازی شاهد باشیم چرا که همانطور که گفتم این بازی فقط در ایران اهمیت ندارد و به نوعی آینه رفتار، شعور ورزشی و فرهنگی اجتماعی جوانان ماست که مورد تحلیل کارشناسان خارجی هم قرار می‌گیرد. 

دیدار دو تیم استقلال و پرسپولیس در هفته هشتم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران، امروز شنبه ۱۳ آذر و از ساعت ۱۶:۱۵ در ورزشگاه آزادی تهران برگزار می شود. 

منبع: ایرنا

انتهای پیام

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.