دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    
شناسایی 63 مورد جدید مبتلا به کرونا در سمنان
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رییس دانشگاه علوم پزشکی سمنان: با شناسایی 63 مورد مثبت جدید بیماری کرونا در 48 ساعت گذشته، مجموع مبتلایان قطعی در جمعیت تحت پوشش این دانشگاه به سه هزار و 861 نفر رسید.
به گزارش مرآت، دکتر دانایی گفت: با توجه به اجرای محدودیت‌ها مشارکت مردم در این روز‌ها مطلوب بوده است.

وی افزود: افراد مسن و کسانی که بیماران زمینه‌ای دارند این روز‌ها بیشتر از دیگران دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی سمنان افزود: مردم هر گونه علائم سرماخوردگی را به عنوان کرونا در نظر بگیرند و دو هفته خود را قرنطینه کنند.

 
وی هم چنین از اجرای طرح شهید سلیمانی  در استان سمنان خبر دادو گفت: این طرح، برنامه مشترک "شهید سلیمانی" میان وزارت بهداشت و سازمان بسیج با هدف " پیشگیری به موقع " و شناسایی زود هنگام افراد مبتلا به کرونا طراحی شد.
 
دکتردانایی افزود: باید از کرونا سبقت گرفت و اصل را بر پیشگیری از بروز بیماری قرار داد؛ چرا که در پیشگیری چهار اصل مهم عدالت اجتماعی، جلب مشارکت اجتماعی و مردمی، هماهنگی بین بخشی و تکنولوژی مناسب وجود دارد.
 
وی افزود: مدیریت و کنترل شیوع کووید 19 به شیوه محله‌محور و خانواده‌محور را از ارکان طرح شهید سلیمانی  است و در این طرح از ظرفیت برنامه "هر خانه یک پایگاه سلامت "  استفاده شده تا با شکل گیری و همکاری تیم های مراقبتی، حمایتی و نظارتی و عموم مردم به نتایج خوبی برسیم.
به گفته دکتر دانایی، برای اجرای طرح شهید سلیمانی قریب به 2 هزار تیم جامعه بسیج پزشکی در کشور ساماندهی شده‌اند و با استفاده از ظرفیت مراکز بهداشت و درمان و پایگاه‌های بسیج محلات ، این عارضه‌یابی را آغاز کرده اند.

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.