شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود:

شمار مبتلایان ویروس کرونا در شاهرود به بیش از ۲۰ هزار و ٧٠٠ تن رسید

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: شمار مبتلایان به ویروس کرونا از آغاز همه گیری تاکنون در شرق استان سمنان به ۲۰ هزار و ۷۳۹ تن رسید.

به گزارش مرآت، احسان بینش شامگاه پنجشنبه با بیان اینکه اکنون تعداد موارد ابتلا و بستری در شهرستان های شاهرود و میامی کاهش مختصری داشته است، به رسانه ها افزود: طی ۴۸ ساعت گذشته ۲۶۶ بیمار کووید۱۹ در زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود شناسایی شدند.

وی مجموع بیماران بستری در بیمارستان امام حسین(ع) و بهار شاهرود را ۲۲۴ تن اعلام کرد و اظهار داشت: در شبانه روز گذشته ۲۸ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بخش های اختصاص یافته به بیماران کرونایی بستری شدند.

بینش رعایت شیوه نامه های بهداشتی را برای عموم مردم ضروری خواند و ابراز داشت: تاکنون ۳۰ درصد از جامعه هدف در شهرستان های شاهرود و میامی نوبت اول واکسیناسیون را تزریق کردند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه هم اکنون تزریق دُز دوم واکسن برکت و سینوفارم برای جامعه هدف در دستور کار است، تصریح کرد: در حال حاضر این دانشگاه ظرفیت تزریق روزانه پنج هزار دُز واکسن را دارد اما میزان واکسن تحویلی به دانشگاه های علوم پزشکی کشور حدود یک سوم ظرفیت است.

وی افزود: با ورود ۶ میلیون دُز واکسن در هفته آینده به کشور و با توزیع آن، ادامه واکسیناسیون با سرعت بیشتری انجام شود.

بینش با بیان اینکه نام افرادی که دُز اول واکسن را دریافت کردند در سامانه ثبت است و این شهروندان به تدریج و با توجه به تعداد واکسن موجود از طریق پیامک فراخوان خواهند شد، افزود: شهروندان از مراجعه به مراکز  واکسیناسیون بدون دریافت پیامک پرهیز کنند.

بیمارستان امام حسین(ع) شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است، هم اکنون شهرستان شاهرود در وضعیت قرمز و شهرستان میامی در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی ۲۴ ساعت گذشته، ۵۹۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۱۰۸ هزار و ۹۸۸ تن رسید.

همچنین از دیروز تا امروز ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۰ هزار و ۲۷۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۴ هزار و ۵۴۴ تن از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵ میلیون و ۵۵ هزار و ۵۱۲ تن رسید.

​ایرنا/  

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.