تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

    
شریک دولت نخواهیم شد/اختلافات قومی و جناحی رهبران دولت عامل بحران افغانستان است
رئیس حزب «محور مردم» افغانستان در مراسم اعلام موجودیت این حزب اعلام کرد که قانون‌گریزی، اختلافات قومی و جناحی بین رهبران حکومت وحدت ملی از مهمترین عوامل بحران در این کشور است.

به گزارش سرویس بین الملل مرآت به نقل از خبرگزاری تسنیم، «رحمت‌الله نبیل» رئیس حزب «محور مردم افغانستان» و مشاور سابق امنیت ملی افغانستان در مراسم اعلام موجودیت این حزب گفت که در راس تصمیم‌گیری‌ها حزب محور مردم شورای رهبری 74 نفره قرار دارد.

وی افزود: این حزب توسط کسانی که در افغانستان حس مسئولیت دارند به عنوان اپوزیسیون سیاسی دولت این کشور اعلام موجودیت کرده است.

رحمت‌الله نبیل گفت: «کسانی که در قبال وضع موجود افغانستان احساس مسئولیت می‌کنند پس از رایزنی و مشاوره تصمیم گرفتند تا جای خالی حزبی را که از همه مردم افغانستان بدون تعصب نمایندگی کند و در صدد منافع شخصی و قومی نباشد، تاسیس کنند».

وی اظهارداشت: حزب محور مردم افغانستان به هیچ عنوان به دنبال تضعیف نظام و یا براندازی حکومت وحدت ملی نیست بلکه تلاش خواهد کرد تا با جمع کردن همه اقوام و مردم زیر یک چتر، افغانستان را از بحران خارج کند.

نبیل تاکید کرد: این حزب برای چانه‌زنی‌های سیاسی و یا کسب موقعیت دولتی تشکیل نشده و به هیچ عنوان خواستار مشارکت با حکومت وحدت ملی نیست.

وی مبارزه با تعصبات قومی و جناحی، برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه، آزادی، مبارزه با بی‌عدالتی و حاکمیت قانون را از سایر اهداف تشکیل این حزب معرفی کرد.

رحمت‌الله نبیل با انتقاد از عملکرد رهبران حکومت وحدت ملی گفت: نبود برنامه، اختلافات سیاسی قومی و سلیقه‌ای، عدم دیدگاه واحد، عدم تهعد و محسابه، این کشور را با بحران مواجه کرده است.

رئیس حزب محور مردم افغانستان گفت: مردم همواره از حکومت و قانون اساسی این کشور حمایت کرده‌اند و با وجود مشکلات امنیتی در انتخابات رای دادند اما اگر رهبران حکومت وحدت ملی و سیاستمدران افغان به نفاق ادامه دهند این نظام که از خون فرزندان این کشور ساخته شده از بین خواهد رفت.

وی خاطرنشان کرد: مردم در 15 سال گذشته برای آینده بهتر قربانی داده‌اند در حالی که هنوز هیچ چشم‌انداز روشنی از آینده این کشور مشاهده نمی‌شود و امیدها برای بهبود وضعیت به یاس و ناامیدی مبدل شده‌ است.

نبیل همچنین هشدار داد که اگر حکومت از برگزاری انتخابات سرباز زند، به قانون‌گریزی ادامه دهد و رئیس دولت با خودکامگی و سرکوب زمینه تقلب را برای سلطه دوباره بر ریاست جمهوری فراهم کند پاسخ ما مراجعه به مردم و واکنش‌های سخت مردمی است.

 وی تاکید کرد که حکومت افغانستان قصد دارد تا این حق را از مردم سلب کند و به خودکامگی ادامه دهد.

منتقدان اشرف غنی اخیرا ائتلاف سیاسی را تحت عنوان ائتلاف شورای عالی برای نجات افغانستان با محوریت ژنرال دوستم، محقق و عطا محمد نور برای مقابله با سیاست‌های ریاست جمهوری تشکیل دادند.

 از سویی هم حزب اسلامی به رهبری حکمتیار نیز از تشکیل ائتلافی تحت عنوان «اجماع ملی» خبر داده است.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه