تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خبر داد:
شرکت ۱۷۷۴ اثر در سیزدهمین جشنواره ملی داستان نویسی رضوی/ تمام آثار چاپ می شوند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از شرکت ۱۲۰۵ داستان نویس با ۱۷۷۴ اثر در سیزدهمین جشنواره ملی داستان نویس رضوی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مرآت، محمدرضا سوقندی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه و مطبوعات استان برگزار شد با اشاره به درپیش بودن دهه کرامت و برگزاری پانزدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا (ع) گفت: امسال سیزدهمین جشنواره ملی داستان نویسی رضوی نیز همانند سالهای گذشته در استان سمنان برگزار خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با بیان اینکه دهه کرامت در حال جریان سازی ادبیات دینی در سطح کشور است تصریح کرد: خوشبختانه تعداد شرکت کنندگان و نیز آثار جشنواره داستان نویسی رضوی نسبت به سال گذشته افزایش یافته است که این امر به برگزاری کارگاه های آموزش داستان نویسی و فرهنگ سازی این نوع ادبی مربوط می شود.

سوقندی از شرکت یک هزار و 205 نفر در سیزدهمین جشنواره ملی داستان نویسی رضوی خبر داد و افزود: تاکنون هزار و 774 اثر به دبیرحانه جشنواره ارسال شده است که مرحله نخست داوری آثار نیز به اتمام رسیده است.

وی بیشترین آثار دریافتی را مربوط به استان سمنان دانست و گفت: در این دوره 270 اثر از 214 داستان نویس استان سمنان به دبیرخانه ارسال شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به برگزاری این جشنواره در شهرستانهای استان برای نخستین بار اظهار کرد: امیدواریم با برگزاری جشنواره داستان نویسی رضوی در شهرستانهای استان توجه بیشتری به این نوع ادبی صورت بگیرد.

سوقندی ادامه داد: در سیزدهمین جشنواره ملی داستان نویسی رضوی 836 اثر مربوط به داستان کوتاه، 734 اثر مربوط به داستان کوتاه کوتاه، 63 اثر مربوط به بخش کرامت انسانی است و در بخش ویژه حادثه آتش سوزی قطار نیز که امسال به جشنواره اضافه شد 22 اثر به دبیرخانه ارسال شده است.

وی با بیان اینکه کلیه آثار جشنواره های گذشته در 5 جلد منتشر شده است اظهار کرد: جلد ششم نیز پس از برگزاری جشنواره سیزدهم چاپ و منتشر خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از شرکت 37 داستان بلند (رمان) در جشنواره امسال خبر داد و گفت: بخش رمان به علت حجم داستانها به صورت دوسالانه برگزار می شود و لازم به ذکر است که این آثار به طور مستقل چاپ و منتشر خواهند شد.

سوقندی به شرکت ۷۱۱ زن و ۴۹۴ مرد در جشنواره امسال اشاره کرد و گفت: بیشترین میزان حضور مربوط به شهرستان سمنان با ۱۷۴ اثر است.

وی با یادآوری برگزاری نخستین دوره جشنواره داستان نویسی رضوی در سال ۸۴ تصریح کرد: در اولین دوره ۶۴ شرکت کننده با ۱۱۷ اثر شرکت کرده بودند که این میزان در دوره سیزدهم به هزار و ۲۰۵ نفر با هزار و ۷۷۴ اثر رسیده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خاطر نشان کرد: مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره داستان نویسی رضوی ۱۴ مرداد سالجاری در سمنان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ت

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه