تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    
شاخ به شاخ تویوتا لندکروز و پورشه ماکان
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
وقتی گزینه‌ها برای انتخاب وسیله‌ای بالا می‌رود، تصمیم‌گیری سخت‌ است؛ اما اگر نگاهی آگاهانه و عمیق به گزینه‌ها بی اندازید و مقایسه‌ای مناسب داشته باشید، مطمئناً می‌توانید تصمیم بهتری بگیرید.

وقتی گزینه‌ها برای انتخاب وسیله‌ای بالا می‌رود، تصمیم‌گیری سخت‌ است؛ اما اگر نگاهی آگاهانه و عمیق به گزینه‌ها بی اندازید و مقایسه‌ای مناسب داشته باشید، مطمئناً می‌توانید تصمیم بهتری بگیرید. تویوتا لندکروز، خودرویی ساخته کشور ژاپن است و  لاکچری به‌حساب می‌آید، در مقابل خودروی پورشه ماکان راداریم که ساخته کشور آلمان و در ایران شرکت معین موتور خدمات دهنده این خودرو است. تویوتا لندکروز و پورشه ماکان هر دو دارای جذابیت‌هایی هستند که در وحله ی اول برای بیننده و خریدار جالب به نظر می‌آید، پس اگر برای نگاهی عمیق‌تر به این دو خودرو آماده هستید با ما همراه باشید.

مقایسه طراحی دو خودرو لندکروز و پورشه ماکان

تویوتا لندکروز از زمان عرضه شدنش موردتوجه  قرار گرفت. این ماشین برای افرادی که به مسافرت‌هایی در دل کوه و جنگل علاقه دارند بسیار مناسب و جز ماشین‌هایی باکلاس شاسی‌بلند دسته‌بندی می‌شود که راحتی و رفاه را برای سرنشینان خود به ارمغان می‌آورند.

همان‌طور که مشخص است دیدن خودرو تویوتا حس قدرت را به خریدار القا می‌کند که برای افراد جاه‌طلب می‌تواند بسیار مناسب باشد؛ طراحی داخلی این خودرو ممکن است جذابیت محیط بیرونی را نداشته باشد؛ اما چیزی از ارزش‌های این ماشین کم نمی‌کند؛ خصوصاً که در این سال‌ها خودروهای چینی سراسر کشور را پرکرده‌اند؛ شاید قدر خودرو لندکروز بیشتر دانسته شود، گرچه قیمت این خودرو بسیار بالا هست؛ اما قدرت این ماشین در مقابل قیمتش قابل‌قبول‌ است.

خودرو پورشه ماکان علاوه بر ظاهر متناسب  بیرونی، طراحی آلمانی‌ها را به‌خوبی به تصویر می‌کشد، زیرا این ماشین هم جذابیت بیرونی دارد و هم در کابینه این کراس اوور زیبا آپشن های بسیار زیادی تعبیه‌شده است تا سرنشینان لذت کافی را ببرند.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

مقایسه دو خودرو تویوتا لندکروز و پورشه ماکان ازنظر مشخصات فنی

حال موضوعی که خودرو تویوتا لندکروز و پورشه ماکان را به چالش می‌کشد، مقایسه قدرت موتور و سوخت مصرفی این دو ماشین است. تویوتا لندکروز دارای موتور بنزین سوز با  6 یا  8 سیلندر و 16 سوپاپِ و دارای سیستم سوخت‌رسانی  انژکتوری مستقیم به بازار عرضه شد، درحالی‌که پورشه ماکان دارای موتور بنزین سوز، 4سیلندر، 16 سوپاپِ و سیستم سوخت‌رسانی‌اش انژکتوری تزریق مستقیم است. حداکثر توان و گشتاور خروجی لندکروز به ترتیب: 240 اسب بخار در 5200 دور در دقیقه و 376 نیوتون متر در 3800 دور در دقیقه است و به همین منوال حداکثر توان و گشتاور خروجی پورشه ماکان  برابر 252 اسب بخار در 6000 دقیقه و 370 نیوتن متر در 1500 دور در دقیقه هست که در مقایسه با لندکروز ازنظر اطلاعات فنی تفاوت چندانی ندارند؛ اما نکته مهمی که باعث تفاوت این دو ماشین می‌شود شتاب صفرتا صد دو خودرو است. شتاب صفرتا 100 لندکروز برابر9.2 برحسب ثانیه  و شتاب صفرتا 100 پورشه ماکان برابر6.7 برحسب ثانیه است و در مقایسه مصرف سوخت هم تویوتا لندکروز مصرفش بیشتر می باشد.

مقایسه تجهیزات دو خودرو تویوتا لندکروز و پورشه ماکان

در پورشه ماکان سیستم صوتی حرفه‌ای، دارای ساب ووفر داخلی،  پورت USB ، AUX ، iPod  طراحی شده است. صندلی‌های پورشه ماکان دارای روکش چرم و سیستم هوشمند پشت‌سری‌ها برای جلوگیری از صدمات تصادف  است همچنین آپشن های دیگری ازجمله قابلیت تنظیم برقی صندلی راننده در 18 جهت، سیستم گرم‌کن و سردکن صندلی‌ها و امکان تنظیم برای گودی کمر نیز در آن تعبیه‌شده است.

 سیستم آینه‌های پورشه ماکان به این صورت است که آینه‌ها الکترو کرومیک جهت سهولت دید راننده در شب طراحی‌شده‌اند، آینه‌های خارجی نیز باحالت الکترو کرومیک و تنظیم برقی به همراه راهنمای LED و دارای گرم‌کن هستند و همچنین پورشه ماکان  دارای چراغ‌های روشنایی  و قابلیت تا شوندگی برقی بر روی آینه‌هاست. شیشه‌های برقی خودکار برای 4 سرنشین می‌باشند. شیشه‌های سولار و  پاناروما و همراه روف ریل از دیگر ویژگی‌های جذاب پورشه ماکان هست.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

در ادامه به سیستم روشنایی پورشه ماکان می‌پردازیم. سیستم روشنایی جلو و عقب شامل چراغ‌های زنون ال ای دی باقابلیت گردش در پیج ها، دارای مه شکن LED هستند. همچنین چراغ روز و مه شکن ال ای دی در عقب از دیگر مزایای این خودرو به‌حساب می‌آیند.

در سمت دیگر تویوتا لندکروز وجود دارد که سیستم صوتی حرفه‌ای باقابلیت پخش CD به همراه چنجر 6 تایی، دارای پورت USB ، AUX ، iPod Cable است. تویوتا مانند پورشه ماکان دارای سیستم هوشمند پشت‌سری‌ها برای جلوگیری از صدمات تصادف، روکش چرم  و تنظیم دستی صندلی راننده برای این ماشین طراحی‌شده است.

سیستم آیینه‌های تویوتا  در مقایسه با پورشه ماکان شامل تنظیم برقی به همراه راهنمای LED و دارای گرم‌کن، آیینه وسط باقابلیت الکترو کرومیک، آیینه‌های جانبی باقابلیت تا شوندگی و تنظیم برقی تمام پنجره‌ها و شیشه‌های سولار و سانروف نیز برای آن طراحی‌شده است. چراغ‌های جلو زنون، باقابلیت تنظیم نور چراغ‌ها، روشن و خاموش شدن خودکار و دارای مه شکن و شیشه‌شور چراغ‌های جلو همراه مه شکن هست.

مقایسه تجهیزات ایمنی دو خودرو تویوتا لندکروز و پورشه ماکان

کیسه هوا در پورشه ماکان برای راننده، سرنشین جلو تعبیه‌شده و 9 عدد کیسه هوا دارد. دستگاه‌های پایداری و کمک‌راننده شامل سیستم ترمز ضد قفل ABS، توزیع الکترونیکی نیروی ترمز، سیستم کنترل پایداری، سیستم کنترل نیروی کشش TCS، سیستم ترمز گیری اضطراری BAS می‌شود که برای تویوتا لنکدکروز هم تمام این امکانات به‌علاوه EBD ، TRC ،  VSCوجود دارند و همچنین تویوتا درمجموع 2 عدد کیسه هوا دارد.

دستگاه‌های امنیتی و حفاظتی خودرو پورشه از قفل مرکزی، ریموت کنترل اخطاردهنده، کلید ضد سرقت تشکیل‌شده  و سیستم فرمان و هدایت‌پذیری آن هیدرولیکی به همراه سیستم هوشمند، حساس به‌سرعت و دارای تنظیم برقی است. در مقابل این آپشن ها برای تویوتا نیز وجود دارد و تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

 

نتیجه‌گیری

در کل باید گفت که مزایای تویوتا لندکروز شامل توانایی آفرود، کیفیت ساخت بالا، فضای جادار کابین، فنربندی نرم و قدرتمند است؛ اگرچه باید به این موضوع نیز پرداخت که بازار دست‌دوم تویوتا نیز برای مشتری‌ها مناسب هست. در آن‌سوی این مقایسه مزایای پورشه ماکان وجود دارد که برتری که بر تویوتا دارد مصرف سوخت پایین و آپشن های متنوعش است. ازنظر معایب نیز می‌توان این موضوع را خاطرنشان کرد که پورشه ماکان هزینه نگهداری بالایی دارد و نسبت به بنزین بی‌کیفیت حساس است همچنین تویوتا مصرف سوخت بالایی دارد که برای مسافت‌های درون‌شهری مناسب نیست.

برای مشاهده مشخصات فنی، تصاویر، ویژگی‌ها و دیگر مسائل مربوط به لندکروز به hamrah-mechanic.com/carprice/toyota/landcruiser/ مراجعه کنید.

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه