تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

تصویر روز

آخرین اخبار

    
سیر فزاینده ابتلا به کرونا درشرق استان سمنان با وضعیت قرمز شاهرود/ توصیه های بهداشتی جدی گرفته شود
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
معاون استاندار سمنان و فرماندار ویژه شاهرود گفت: وضعیت همه‌گیری و جولان ویروس کرونا در شهرستان شاهرود جدی بوده و نیازمند رعایت بیش از پیش دستورالعمل‌های بهداشتی توسط مردم هستیم.

به گزارش مرآت، نادر فخری در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: از آغاز همه‌گیری ویروس کرونا تا کنون تعداد 2 هزار و 225 نفر مبتلای قطعی در شهرستان شاهرود به ثبت رسیده است که آمارها نشان می دهد روند تعداد متوفیان افزایش داشته است.

فخری با بیان اینکه در ادارات و مراکز خدمات رسانی عمومی، محدودیت‌های لازم نظیر استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی مد نظر قرار گرفته است, افزود: دستورالعمل‌های بهداشتی در تمامی ادارات و مراکز عمومی رعایت می‌شود که در همین راستا تیم‌های  بازرسی نیز به منظور بازدید از ادارات، مدارس و  واحدهای صنفی و کارگاهی بر اجرای دستورالعمل‌ها نظارت می‌کنند.

معاون استاندار سمنان و فرماندار ویژه شهرستان شاهرود با اشاره به وضعیت همه‌گیری قرمز و جدی بودن خطر کرونا در این شهرستان خاطرنشان کرد: استفاده از ماسک در هنگام خروج از منزل و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، رعایت فاصله 1.5 متری در فضاهای محدود به ویژه در صفوف نانوایی‌ها و موارد مشابه و اجتناب از سفرهای غیر ضروری از مواردی است که انتظار می‌رود در سطح جامعه شاهد رعایت آن باشیم.

وی اضافه کرد: همچنین خودداری از حضور در اجتماعات و مراسم‌ها حتی مهمانی‌های خانوادگی و خودمانی، پرهیز از حضور در پارک‌ها و مناطق تفریحی نیز باید مورد توجه مردم شهرستان شاهرود قرار بگیرد.

فخری با بیان اینکه یکی از مراکز انتقال ویروس کرونا بازارهای سرپوشیده هستند گفت‌: باید برای جلوگیری از شیوع گسترده کرونا، از حضور در پاساژهای سرپوشیده، مراکز خرید و بازارهای با ازدحام بالا پرهیز شود.

وی افزود: همچنین باید تا جایی که امکان دارد فعالیت‌های بانکی از طریق خدمات اینترنتی انجام شود تا در بانک ها شاهد اجتماع بی مورد در شهرستان شاهرود نباشیم.

فرماندار شهرستان شاهرود با بیان اینکه در این روزهای سخت کرونایی بهترین راه پرهیز از حضور غیرضروری در خیابان و اجتماعات است تأکید کرد: گروه‌های مختلف سنی به ویژه سالمندان و افراد بیماری که آسیب‌پذیری بیشتری از این بیماری دارند؛ برای حفظ سلامت خود و خانواده‌هایشان در خانه بمانند.

فخری با اشاره به سیر فزاینده شمار مبتلایان به کرونا و افزایش آمار فوتی‌ها در شهرستان شاهرود، از مردم این شهرستان خواست  از برگزاری و شرکت درهرگونه مراسم تدفین، تشییع، ترحیم، مراسم‌های هفتم، چهلم و سالگرد و تجمع در مساجد، منازل و آرامستان‌ها، به طور جد خودداری کنند.

 

تسنیم

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.