تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

مرآت از مشکلات روستاهای استان گزارش می دهد؛
قدمت 39 ساله شبکه هایی آبرسانی روستای مغان/ انبارهای ضایعات محلی برای تجمع متخلفان
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
روستای مغان یکی از روستاهای جنوبی شهرستان شاهرود می باشد که در فاصله ی 3 کیلومتری جنوب این شهر واقع شده است.

به گزارش خبرنگار مرآت؛ شغل اکثر مردم مغان کشاورزی، دامداری و کارگری در صنایع می باشد، جمعیت این روستا حدود 2هزار نفر است که به واسطه ی نزدیکی به شهر برخلاف اکثر روستاها، مهاجرت معکوس از شهر به روستا انجام می شود.

دسترسی جاده مغان به میدان هفت تیر شاهرود یک مطالبه عمومی ست

ابوالقاسم ابراهیمی رئیس شورای روستای مغان در گفتگو با خبرنگار مرآت با بیان اینکه راه دسترسی روستای مغان به شاهرود از طریق هفت تیر ، یک مسیر بی خطر و بدون حوادث ترافیکی می باشد، گفت: با بستن این مسیرو انتقال آن به مسیر دیگر علاوه بر اینکه مسیردر نظر گرفته شده راه دسترسی مردم را 2 کیلومتر دورتر می کند، مشکلات ترافیکی و خطرات بیشتری هم دارد.

رئیس شورای مغان اظهار کرد: مسیر دسترسی مردم روستا به شاهرود از طریق میدان 7 تیر از 170 سال پیش برقرار بوده است و مردم مغان نسبت به آن تعصب دارند.

وجود گله های سگ آسایش مردم را سلب کرده است/ انبارهای ضایعات محلی برای تجمع متخلفان

ابراهیمی با اشاره به وجود گله های 30 الی 40 تایی از سگ های ولگرد در روستای مغان گفت: چند مورد حمله به مردم و کودکان توسط سگهای ولگرد وجود داشته که تاکنون مراجعه ما به نهادهای مختلف برای مبارزه با سگها به نتیجه ای نرسیده است.

وی افزود: وجود انبارهای متعدد ضایعات در جاده کارخانه قند، علاوه بر آنکه چهرهی زشتی به این منطقه داده و به مکانی برای تجمع متخلفان و انجام کارهای خلاف تبدیل شده است.

شبکه آبرسانی روستای مغان مربوط به 39 سال پیش است

رئیس شورای روستای مغان فرسودگی شبکه آبرسانی روستای را از دیگر مشکلات برشمرد و افزود: شبکه آبرسانی روستا متعلق به اوایل انقلاب است و از انجا که آن زمان لوله های پلی اتیلن وجود نداشت موقع ترکیدگی لوله باید 1 متر و نیم زمین کنده شود تا به لوله برسیم و علاوه بر سخت بودن تعمیر لوله های آز بست، این مساله ما را با مشکلات زیادی مواجه کرده است.

وی بیان کرد: جاری شدن آبهای سطحی شهر از جاده قدیمی مغان و تجمیع آن در میدان مرکزی شهر مشکل دیگری است که چون جایی برای هدایت این آبهای سطحی وجود ندارد، به ساختمانهای مردم روانه می شوند.

مدرسه ابتدایی روستای مغان تخریبی ست و نیاز به بازسازی دارد

مهدی حاجی محمدیان دهیار روستای مغان در گفتگو با خبرنگار مرآت با بیان اینکه بیشتر مردم این روستا به شغل کشاورزی و دامداری مشغولند، گفت: تگرگ چند روز پیش خسارت زیادی به تاکستانها وارد کرد و کشاورزان مجبور شدند انگورها را به قیمت نامناسب به کارخانه کنسانتره بفروشند.

وی افزود: برخی از جوانان روستای مغان در کارخانه قند مشغول به کار هستند که بخاطر فصلی بودن کار این کارخانه، نیروی کار بخش عمده ای ازاوقات خود را بیکار است و شغل مناسبی برایش وجود ندارد.

حاجی محمدیان با بیان اینکه روستای مغان از لحاظ آسفالت کوچه و خیابان ها و تامین آب شرب مشکلی ندارد، تصریح کرد: مدرسه ابتدایی این روستا فرسوده است و نیاز به تخریب و باز سازی دارد.

دهیار روستای مغان با اشاره به جمعیت 2 هزار نفری این روستا، بیان کرد: حضور دندانپزشک در درمانگاه مغان یکی از درخواست های ضروری مردم است.

تغییر مسیر مغان به شاهرود باعث افزایش حجم ترافیک و دوری راه می شود

حاجی محمدیان با انتقاد از طرح تغییر مسیر و ورودی و خروجی روستای مغان به شاهرود، گفت: مردم مغان بیش از 100 سال است که از طریق راه کارخانه قند به شهر تردد می کنند و تغییر مسیر هفت تیر، علاوه بر افزایش حجم ترافیک در جاده ای که روشنایی ندارد سبب بالا رفتن آمار حوادث جاده ای و افزایش 2 کیلومتری طول مسیر خواهد شد.

گزارش از شهربانو خسروی

انتهای پیام/ع

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه