تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

تصویر روز

آخرین اخبار

    
سه هزار و ۶۲۸ پرونده شکایت در دامغان به صلح و سازش رسید
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
فرمانده انتظامی دامغان گفت: سه هزار و ۶۲۸ پرونده شکایت، ورودی به کلانتری ها و معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی این شهرستان با انجام مشاوره منجر به صلح و سازش شد.

به گزارش مرآت، سرهنگ سیدرضا علوی روز دوشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته ناجا افزود: در ۶ ماه نخست امسال با ارائه مشاوره‌های مرکز مشاوره فرماندهی انتظامی دامغان شاهد افزایش ۲۶۶ درصدی صلح و سازش نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بودیم.

وی به اقدام‌های حوزه مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و گفت: در ۶ ماه نخست امسال ۵۸۱ کیلوگرم مواد مخدر در شهرستان کشف شد که این میزان کشف نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد افزایش داشته است.

علوی اضافه کرد: در راستای مبارزه با مواد مخدر و مکان‌های آلوده، با حکم قضایی به ۱۸۵ پاتوق ورود شد و ۹۹۰ طرح ضربتی در این راستا انجام شده است. 

وی به ارائه گزارش از تصادف های درون شهری و برون شهری حوزه شهرستان دامغان پرداخت و گفت: ۱۶۳ فقره تصادف برون‌شهری در شهرستان رخ داد که طی آن ها ۱۹ نفر فوت و ۲۳۸ نفر مصدوم شدند و در تصادف‌های درون‌ شهری نیز از ۹۸ فقره تصادف، ۱۱۱ نفر مصدوم شده و ۲ نفر فوت کردند.

علوی به ۴۰۱ فقره سرقت اماکن خصوصی اشاره و خاطر نشان کرد: در نیمه نخست امسال ۲۵۹ سارق و ۲۷ قاچاقچی مواد مخدر دستگیر شدند. 

وی به افزایش ۱۰ درصدی کشف اموال مسروقه اشاره کرد و افزود: ۷۸۸ فقره سرقت در دامغان کشف و اموال آن به مالباختگان اهدا شد. 

وی ادامه داد: در نیمه نخست امسال ۱۷ پرونده قاچاق کالا به ارزش ۱۱ میلیارد و ۹۳۳ میلیون ریال در دامغان ثبت شد که عمده آن شامل سوخت، لوازم خانگی، موتورسیکلت و پرندگان کمیاب بود. 

علوی بیان کرد: ۶۲۰ موتورسیکلت و ۲۲۹ خودرو به دلیل ایجاد مزاحمت، رعایت نکردن قوانین و مقررات و ایجاد آلودگی صوتی در مدت مذکور توقیف شد. 

وی افزود: پلاک گذاری یکهزار و ۲۸۸ دستگاه خودرو و موتورسیکلت، صدور یک‌هزار و ۱۰۹ گواهینامه و انجام ۱۴۰ مورد آموزش همگانی از جمله اقدام‌های نیروی انتظامی شهرستان دامغان در ۶ ماهه نخست امسال بوده است. 

فرماندهی انتظامی دامغان ضمن گرامیداشت هفته ناجا، تصریح کرد: اعطای مجوز داخلی ایجاد مرکز عدم اعتیاد، راه‌اندازی دندان‌پزشکی نیروهای مسلح در دامغان و جذب و استقرار یک دسته یگان تکاوری از جمله خبرهای خوشحال‌کننده برای مردم دامغان است. 

طی ۶ ماه نخست امسال در پی تماس‌های مردم با سامانه ۱۱۰، تعداد ۱۱ هزار و ۷۹۲ تماس عملیاتی شد و در راستای انتقادات و پیشنهادات مردم به نیروی انتظامی، ۶۵۰ تماس با سامانه ۱۹۷ ثبت شده است.

هفته ناجا از ۲۷ مهر تا ۲ آبان با شعار "باهم برای امنیت و سلامت" برگزار می‌شود. 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.