تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان:    
سه ایستگاه سنجش آلایندگی استان سمنان تا اسفند فعال می‌شود
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان سمنان گفت: سه ایستگاه‌ سنجش آلایندگی در شهرهای سمنان، گرمسار و شاهرود تا ابتدای اسفند امسال فعال می‌شود.

به گزارش مرآت، امیر عبدوس مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان سمنان، گفت : دستگاه‌های سنجش آلایندگی در شهرهای سمنان و گرمسار، به دلیل خرابی قطعات، از کار افتاده‌ بود، اما اکنون با تلاش‌های انجام شده و تامین اعتبار، دستگاه‌های سنجش آلایندگی تا پایان بهمن امسال دوباره فعال می‌شود.

وی ادامه داد: دستگاه‌های سنجش آلایندگی در شهرهای سمنان و گرمسار علاوه بر پایش گرد و غبار و ذرات محیطی، میزان گازهای موجود در هوا مانند دی اکسید کربن، مونو اکسید کربن، اوزن و دی اکسید نیتروژن را پایش می‌کند.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان سمنان بیان کرد: ایستگاه سنجش آلایندگی هوا در شاهرود نیز در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی تصریح کرد: ایستگاه سنجش آلایندگی هوا در شاهرود ذرات محیطی و میزان گرد و غبار در محیط را مورد پایش و ارزیابی قرار می‌دهد.

عبدوس خاطرنشان کرد: عمده منشا  آلایندگی هوا در استان سمنان به دلیل موقعیت جغرافیایی و همجواری با کویر، مربوط به ذرات محیطی مانند ریزگردها و گرد و غبار است و طبق بررسی‌های انجام شده تنها در حدود ۱۰ درصد منشا آلودگی هوای استان در طول یک سال مربوط به آلایندگی گازهایی مانند دی اکسید کربن است.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان سمنان یادآور شد: برای راه اندازی دوباره ۲ ایستگاه سنجش آلایندگی هوا در سمنان و گرمسار و راه‌اندازی ایستگاه جدید در شاهرود در مجموع حدود ۱۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

 مدرسه‌های ابتدایی و پیش دبستانی چهار شهرستان سمنان، سرخه، گرمسار و آرادان نهم آذر امسال به دلیل آلودگی هوا ناشی از مواد آلاینده به غیر گرد و غبار تعطیل شد.

بخشی از آلودگی شهر سمنان  در آذرماه امسال به دلیل استفاده زیاد از سوخت‌های فسیلی برای گرمایش در بخش مسکونی و صنعتی و در نتیجه متصاعد شدن گاز کربن دی اکسید و آب در هوا  و بخشی دیگر انتقال ذرات آلاینده هوا از کلان‌شهرهای کشور به استان سمنان گزارش شده بود که میزان آلایندگی به دلیل نبود ایستگاه ثابت سنجش آلایندگی هوا، میزان آلایندگی به وسیله دستگاه‌های سیار مورد سنجش قرار می‌گرفت.

ایرنا
انتهای پیام/ج

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه