خدمات الکترونیکی مالیاتی

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان خبر داد:
سهم 38 درصدی قوت لایموت از مزارع سمنان/"سن"بلای جان گندم استان/ عرضه برنج و شکر دولتی در بازار عید
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان با بیان اینکه گندم از کشت‌های اولویت‌دار در کشور و استان است،گفت: بیش از 38 درصد اراضی کشاورزی این استان به کشت گندم اختصاص دارد.

به گزارش مرآت، محمدباقر منوچهری مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان اظهار کرد: 31 هزار و 800 هکتار از 84 هزار هکتار اراضی قابل کشت این استان زیرکشت محصول استراتژیک گندم قرار دارد.

وی با بیان اینکه گندم تولیدی استان سمنان به‌اندازه مصرف آن در استان است افزود: گندم در همه شهرستان‌ها و بخش‌های این استان از ایوانکی در غربی‌ترین نقطه استان تا کالپوش و میامی در شرقی‌ترین نقطه این استان پهناور کشت می‌شود.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان با بیان اینکه گندم استان جز در برخی مناطق شرقی این استان از کیفیت بالایی برخوردار نیست تصریح کرد: به استثنای برخی مناطق شرق استان و خصوصا کالپوش که گندم آن با با کیفیت‌ترین گندم‌های کشور قابل مقایسه است گندم تولیدی در دیگر نقاط این استان از کیفیت مطلوبی برخوردار نیست و از همین رو بخشی از گندم مورد نیاز استان از استان‌های دیگر و از جمله گندم با کیفیت استان گلستان تهیه و در اختیار کارخانه‌های آرد استان قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه گندم تولیدی این استان از ایوانکی تا دامغان کیفیت چندانی ندارد گفت: وجود آفت سن یکی از مهمترین دلایل کیفیت پایین گندم در این مناطق است ؛چرا که آفت سن بخش مهمی از مهمترین پروتئن‌ها و خواص این محصول را از بین می‌برد.

سال 89 سال طلایی گندم‌کاران استان سمنان

منوچهری با بیان اینکه خوشبختانه جهادکشاورزی استان برنامه بسیار خوبی برای مبارزه با آفت سن در این مناطق آغاز کرده ادامه داد: همچنین جهادکشاورزی ارقام کیفی گندم را تهیه و به‌صورت بذر در اختیار گندم‌کاران استان قرار داده تا به کیفیت گندم تولیدی استان کمک کند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان با بیان اینکه سن موجود مقاومی است افزود: این موجود زنده جهش ژنتیکی داشته و به مرور در برابر هر سمی که برای مقابله با آن استفاده می‌شود، مقاوم می‌شود و از همین رو مبارزه با این آفت بسیار سخت و زمان‌بر است.

وی با بیان اینکه امسال 85 هزار تن گندم استان خریدتضمینی شد خاطرنشان کرد: بالغ بر 114 میلیارد تومان طلب گندم‌کاران استان به صورت 100درصدی پرداخت شده و کشاورزان هیچ طلبی از این اداره کل بابت فروش گندم ندارند.

این مدیر مسوول با اشاره به میزان تولید و خرید گندم تضمینی این استان در 10 سال گذشته گفت: سال 89 با 104 هزار تن بیشترین خریدتضمینی گندم در این استان ثبت شده و سال 95 با 99 هزار تن و 97 با 85 هزار تن به ترتیب بیشترین خرید تضمینی گندم در این استان ثبت شده است. البته دسترسی به آمار خرید گندم در سال‌های قبلی و از جمله  سال‌های آغازین40 ساله بعد انقلاب به دلیل عدم وجود یک سامانه دقیق غیرممکن است.

کارخانه آرد سرخه تنها کارخانه بازمانده از سال‌های پیش از انقلاب

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان از تلاش برای کیفیت‌بخشی به آرد این استان خبر داد و اضافه کرد: هر ساله بخشی از گندم مورد نیاز استان از گندم کیفی دیگر استان‌ها تامین می‌شود و امسال نیز در همین راستا تاکنون بیش از 30هزار تن گندم با کیفیت از استان گلستان خریداری و به همراه گندم با کیفیت شرق استان در اختیار کارخالنه‌های آرد استان قرار گرفته است.

وی از تلاش برای کیفی‌سازی آرد خبازی‌های استان خبر داد و گفت: با اقداماتی که صورت گرفته خوشبختانه آرد با کیفیتی در اختیار خبازی‌های استان قرار می‌گیرد و نان تولیدی استان عمدتا از کیفیت مطلوبی برخوردار است.

منوچهری از وجود پنج کارخانه آرد فعال در این استان خبر داد و گفت: این پنج کارخانه در شهرهای گرمسار، سرخه، سمنان، دامغان و شاهرود فعالیت و آرد مورد نیاز استان را تولید می‌کنند.

وی با بیان اینکه این کارخانه‌ها بیش از نیاز استان آرد تولید می‌کنند ادامه داد: بخش قابل توجهی از آرد تولیدی استان به دیگر استان‌ها ارسال می‌شود.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان با بیان اینکه کارخانه آرد سرخه تنها کارخانه آرد پیش از انقلاب در استان است افزود: چهار کارخانه آرد نیز همگی در سال‌های پس از انقلاب در استان راه‌اندازی شدند.

عرضه برنج و شکر با قیمت دولتی در ایام منتهی به عید

وی از خرید تضمینی گندم و دانه‌های روغنی، تامین گندم صنوف و خبازی‌ها و مصارف داخلی این محصول مهم و همچنین تامین کالاهای استراتژیکی همچون برنج، شکر و روغن برای تنظیم بازار به عنوان مهمترین وظایف اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان‌ها نام برد و افزود: این محصولات همگی با قیمت مصوب در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان از برنامه‌ریزی برای تامین این محصولات برای بازار شب عید خبر داد و اظهار کرد: امسال سازمان غله کشور برای تامین 20 هزار تن برنج و 10 هزار تن شکر برای تنظیم بازار در آستانه نوروز برنامه‌ریزی کرده که برش و سهم استانی از این برنامه به‌زودی اعلام می‌شود.

وی در بخش دیگری به خرید تضمینی دانه‌های روغنی در استان اشاره و تصریح کرد: در دو سال گذشته علاوه بر آفتابگردان که از گذشته‌های دور در استان و خصوصا شرق استان کشت می‌شده، کشت آزمایشی کلزا نیز در استان آغاز شده است.

منوچهری از خرید تضمینی 625 تن کلزا از مزارع استان در سال‌جاری خبر داد و گفت: البته میزان کشت این محصول در استان به علت آزمایشی بودن زیاد نبوده و پیش‌بینی می‌شود در سال‌های آتی کشت این دانه روغنی مهم نیز در استان توسعه بیابد.

ایسنا

انتهای پیام/ع

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه