تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در گفتگو با مرآت:
سمنان همچنان در خط قرمز کرونا/ کادر درمان خسته‌تر از همیشه...!
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان می‌گوید شمار بیماران کرونایی در محدوده تحت پوشش این دانشگاه به یکهزار و 110 نفر رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان، گفت: شهرهای بزرگ سمنان همچنان در خط قرمز کرونا قرار دارند و افزایش شمار مبتلایان به کرونا در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی، بر خستگی مفرط مدافعان سلامت می‌افزاید.

نوید دانایی در گفتگو با مرآت، با یادآوری به صدا درآمدن آژیر قرمز کرونایی برای دومین بار در سمنان از شهروندان خواست برای حفظ سلامتی خود و عزیزانشان این بیماری را جدی بگیرند و نسبت به رعایت نکات بهداشتی حساس‌تر باشند.

وی با اشاره به‌ضرورت استفاده شهروندان از ماسک به‌عنوان تنها ابزار حفاظتی در برابر ویروس کرونا گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی، شستن مکرر دست‌ها، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز از هرگونه تجمع رسمی و غیررسمی از موارد تأکیدی برای قطع زنجیره انتقال این بیماری است.

دانایی از بستری بودن 90 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های شهرهای تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی سمنان خبر داد و افزود: از ابتدای شیوع کرونا در کشور تاکنون یک هزار و 110 بیمار کرونایی به این مراکز مراجعه کردند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان در پاسخ به این سؤال مرآت که مهم‌ترین چالش و کمبود فعلی در مراکز کرونایی تحت مدیریت دانشگاه علوم پزشکی سمنان چیست؟ گفت: در حال حاضر با توجه به تعداد بیماران، با کمبود جدی مواجه نیستیم، اما کادر درمان به علت فشار کار، شرایط سختی را سپری می‌کنند.

وی با اشاره به‌ضرورت همراهی و همکاری مردم در رعایت نکات بهداشتی به‌منظور مقابله با این ویروس، اظهار کرد: مدافعان سلامت روزهای بسیار سختی را سپری می‌کنند و با توجه به افزایش دمای هوا، پوششِ طولانی‌مدت لباس ایزوله ضدویروس کرونایی با ساختار پلاستیکی شرایط را برای کادر درمان سخت‌تر کرده است.

دانایی ادامه داد: مردم باید رعایت دستورالعمل‌ها که مهم‌ترین رکن کنترل این بیماری است را بیشتر جدی بگیرند تا از فشار جسمی و روحی هر چه بیشتر به کادر درمان بکاهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان بیان کرد: شهروندان در صورت مشاهده عدم رعایت نکات بهداشتی در اماکن عمومی و اصناف، مراتب را با 31700، در میان بگذارند و مشکلات این حوزه را منعکس کنند.

وی ادامه داد: در گام اول سعی می‌شود با تذکر، حساسیت موضوع به افراد منتقل شود و به رعایت نکات بهداشتی اهتمام ورزند و در صورت مقاومت و تکرار، محدودیت‌هایی چون پملپ و در شرایطی هم جرائمی منظور خواهد شد.

دانایی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط هشدار و قرمز بودن وضعیت کرونا در سمنان احتمال می‌رود برای سومین هفته متوالی محدودیت‌های کرونایی ادامه یابد.

انتهای پیام/م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه