شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

رئیس پلیس فتا استان خبر داد؛    
سرقت اطلاعات بانکی، صدرنشین جرائم سایبری استان سمنان
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: سرقت اطلاعات حساب‌های بانکی و برداشت‌های اینترنتی غیرمجاز با بیش از ۵۰ درصد در رتبه نخست جرایم سایبری این استان قرار دارد.

به گزارش مرآت، سرهنگ حسین صادقی رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: برداشت غیرمجاز در بازه زمانی یکم فروردین تا پایان مرداد امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۱۹ درصد افزایش یافته و کلاهبرداری اینترنتی و هتک حیثیت به ترتیب در رده های دوم و سوم جرایم سایبری در استان سمنان قرار گرفته‌اند.

وی تاکید کرد: اجرا شدن سیستم خدمات رمز پویا یا رمز یکبار مصرف در استان سمنان در کاهش جرایم سایبری موثر است.

صادقی با تاکید بر لزوم بالا بردن آگاهی کاربران در فضای سایبر، بیان کرد: در این مدت، وقوع جرائم سایبری ۱۳۳ درصد در استان سمنان افزایش یافت که این موضوع نشان از ضرورت ارتقاء سواد رسانه ای شهروندان دارد.

رئیس پلیس فتا استان سمنان ادامه داد: کلاهبرداری اینترنتی در مدت مذکور نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۵ درصد افزایش داشت.

وی، فقدان آگاهی کاربران علت عمده سرقت اطلاعات شخصی برشمرد و اضافه کرد: ارتقاء دانش در فضای مجازی مانع بزرگی در برابر مجرمان حوزه سایبر ایجاد می‌کند.

صادقی تصریح کرد: هتک حثیت در فضای مجازی در پنج ماه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۳ درصد کاهش یافت.

وی خاطرنشان کرد: کشف جرایم سایبری در استان سمنان در این مدت نسبت به سال گذشته  ۱۱۴ درصد افزایش داشته است.

رئیس پلیس فتا استان سمنان یادآور شد: پلیس فتا با مجرمان فضای مجازی برخوردی قاطع و قانونی دارد و هموطنان می‌توانند آخرین و به روزترین آموزش‌های لازم درباره استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی را از طریق پایگاه اینترنتی پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir دریافت کنند.

کابران در فضای مجازی در صورت مواجهه با هرگونه مورد مشکوک و مجرمانه می‌توانند با مراجعه به سامانه پاسخگویی به فوریت‌های سایبری از طریق پلیس فتا شکایت خود را ارائه دهند.

انتهای پیام/ج

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه