تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

چهارشنبه 25 مرداد 1396

آخرین اخبار

دیدگاههای اخیر

    
سبز کردن گندم و پخت سمنو، تا مقاومت در برابر کمبودات اقتصاد خانواده
آفرینش ذهنم از پخت و کیفیت سمنو را مدیون گذشتگان و مادرم هستم وازطریق آن کمبودات اقتصادی خانواده را جبران می کنم.

به گزارش مرآت به نقل از ندای سرخه؛ صدیقه بندار اهل روستای نظامین از شهرستان سرخه، یکی از بانوان فعال و با تجربه ی 8ساله در کاشت گندم تا پخت سمنو، در گفتگو با خبرنگار ندای سرخه گفت: از مرحله کاشت و سبز کردن گندم تا پخت سمنو را، از کودکی کنار دست مادرم و گذشتگان خود آموختم و در حال حاضر به دلیل کیفیت خوب در پخت سمنو مشتریان زیادی در سال، احساس رضایت می کنند.

وی ادامه داد: پس از انجام 7 عمل جراحی در سالهای اخیر، در حالیکه همسرم هم بیمار است و درآمد بازنشستگی وی  جوابگوی هزینه ها نبود،  تصمیم به پخت سمنو کردم و حال با 3 کارگر بیشترین ماههای سال را مشغول هستم و از کاشت تا آماده شدن 8 یا 9 روز زمان می برد.

صدیقه بندار در ادامه گفتگوی خود اظهار کرد:  درخواست کنندگان زیادی برای پخت سمنو، از تهران، گرمسار و شهرهای اطراف داریم  و دلیل آن را که سوال کردم،  به کیفیت سمنو اشاره می کنند و بنده خوشمزگی، شیرینی و رنگ زیبای این غذای بهشتی  را  دلیل  توجه و رسیدگی خوب  کاشت سبزه آن می دانم، اگر در کاشت سبزه، توجه و رسیدگی خوب باشد سمنو با بهترین طعم و کیفیت آماده می شود.

 امید است سال جدید، درکنار مقاومت ما، اقدامات لازم هم صورت پذیرد

در پایان گفتگو حاج صدیقه بندار با اشاره به نامگذاری سال جدید به ((اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل)) عنوان کرد: از مسئولین درخواست میکنم تسهیلات یا امکاناتی را در اختیار ما قرار دهند تا وسایل و ابزار پخت سمنو را تهیه کنیم، چرا که دیگ پخت سمنو حتما باید از جنس مس بوده و توان خرید آن برایم مشکل است، انشالله امید است در سال جدید در کنار مقاومت ما، اقدامات لازم هم صورت پذیرد.

انتهای پیام/ع

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه