دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    
سامانه نوبت‌دهی الکترونیکی برای کرونا در استان سمنان فعال شد
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان گفت: سامانه نوبت‌دهی اینترنتی و تلفنی به شماره (۳۱۰۳) در مراکز منتخب کووید۱۹ این دانشگاه فعال شد.

به گزارش مرآت، نوید دانائی روز پنجشنبه به رسانه ها بیان کرد: با توجه به شرایط کنونی جامعه و شیوع کرونا و در راستای پیشگیری از این ویروس و جلوگیری از مراجعه متعدد به مراکز منتخب کووید ۱۹، همچنین توسعه دولت الکترونیک و با هدف نوبت‌دهی آسان، صرفه‌جویی در زمان و پذیرش ۲۴ ساعته این سامانه راه اندازی شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان تصریح کرد: سامانه نوبت دهی الکترونیکی مراکز منتخب کووید۱۹به منظور ارائه خدمات بهتر و افزایش رضایتمندی مراجعان، در تمامی مراکز منتخب کووید۱۹ تابعه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان راه اندازی شد.

وی بیان کرد: تمام مراکز منتخب کووید ۱۹ تحت پوشش این دانشگاه به سامانه نوبت دهی به صورت الکترونیک متصل هستند و شهروندان می توانند با ورود به درگاه اینترنتی نوبت بگیرند.

دانائی با قدردانی از مجموعه مدیریت آمار و فناوری اطلاعات و معاونت های بهداشتی و تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، افزود: توسعه ارائه خدمات غیرحضوری در راستای تسهیل ارائه خدمات با کیفیت تر به مراجعان از طریق بسترسازی الکترونیک جزو برنامه های راهبردی دانشگاه است.

مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان نیز درباره این سامانه گفت: دریافت نوبت الکترونیکی در مراکز منتخب کووید۱۹ از طریق سایت و نرم افزار موبایل امکان پذیر شد.

محمد حسین همتیان با بیان اینکه در راستای جلوگیری از تجمع مراجعه کنندگان در مراکز ۱۶ ساعته منتخب استان سمنان و خطرات ناشی از انتقال بیماری کویید۱۹، گفت: هم استانی ها می توانند برای دریافت نوبت به نشانی اینترنتیnobat.semums.ac.ir  مراجعه کنند و یا نرم افزار موبایل مورد نظر را از آدرس فوق دانلود و سپس بر اساس شهر محل سکونت خود یکی از مراکز منتخب ۱۶ ساعته غربالگری بیماری‌های واگیر را انتخاب و  به اخذ نوبت اقدام کنند.

مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ادامه داد: پس از ثبت مشخصات خود کد رهگیری دریافت و در تاریخ و ساعت نوبت اخذ شده به مرکز مورد نظر مراجعه کنند.

تلفن گویا (۳۱۰۳) نیز از روز شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ فعال می شود و شهروندان می توانند با این شماره برای اخذ نوبت اقدام کنند.

لازم به ذکر است: مراکز منتخب کووید ۱۹ شامل؛ دو مرکز ۱۷ شهریور و محقق در شهرستان سمنان، مرکز سیدالشهداء در شهرستان دامغان، دو مرکز شماره ۲ شهری و مرکز ایوان کی در شهرستان گرمسار، دو مرکز شهید تبیانیان و مرکز شهمیرزاد در شهرستان مهدیشهر، دو مرکز خدمات جامع سلامت و داور آباد در شهرستان آرادان و مرکز شهدای سرخه در شهرستان سرخه می باشد که از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب آماده ارائه خدمات سلامت درخصوص بیماری کرونا به هم استانی های گرامی می باشد.

ویروس کرونا با احتساب ۱۰ فوتی در ۲۴ ساعت گذشته، از ظهر سه‌شنبه تا ظهر چهارشنبه ( یازدهم تا دوازدهم آذر)، از زمان شیوع تاکنون منجر به فوت ۷۷۹ بیمار در استان سمنان شد.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۹۸۹ هزار و ۵۷۲ بیمار قطعی مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شده و با فوت ۳۶۲ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید۱۹ در کشور به ۴۸ هزار و ۹۹۰ نفر رسید.
به گزارش ایرنا، سیما سادات لاری امروز با اعلام آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۱۲ آذر ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۳ هزار و ۶۲۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و ٢ هزار و ۲۴۶ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۹۸۹ هزار و ۵۷۲ نفر رسید.

ایرنا/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.