شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

آخرین وضعیت بازگشایی مدارس؛

سال اولی ها به صورت حضوری / دبیرستانی ها تا پایان مهرماه مجازی

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
آخرین وضعیت بازگشایی مدارس نشان می دهد که برخی مدارس با رعایت شیوه نامه های بهداشتی به صورت حضوری و بخش زیادی از مدارس همچنان به صورت مجازی به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

به گزارش خبرنگار مرآت، با پیگیری های دولت و مجموعه های آموزشی کشور برای کاهش آسیب های ناشی از تعطیلی مدارس سال تحصیلی جدید با شرایطی خاص آغاز شد و بر اساس دستورالعمل ها سال اولی ها بصورت حضوری و البته با رعایت شیوه نامه ها و یک سوم ظرفیت سال تحصیلی جدید را آغاز کردند و سایر مقاطع به صورت غیرحضوری به کار خود ادامه خواهند داد.

کبری ارسطو، مدیر مدرسه ابتدایی انبیا سمنان در گفت و گو با خبرنگار مرآت درباره بازگشایی مدارس ابتدایی در سمنان گفت: بر اساس بخشنامه آموزش و پرورش مدارس غیرانتفاعی، روستایی و 3 مدرسه دولتی شهدای پایگاه، مسلم ابن عقیل و ارشاد به صورت حضوری و با رعایت پروتکل های ابلاغی سال تحصیلی جدید را آغاز کردند.

وی افزود: مدارس کم جمعیت با دستورالعمل ابلاغی آموزش و پرورش حضوری خواهند بود و مدارس پرجمعیت مثل انبیا باید به صورت نیمه حضوری و فقط در مقطع اول ابتدایی با رعایت ظرفیت یک سوم به صورت حضوری آموزش سال جدید را ارائه کنند.

ارسطو با اشاره به بازگشایی مدارس با توجه به تعداد دانش آموزان خاطر نشان کرد: بر اساس دستورالعمل مقاطع تا سقف 20 نفر اجازه دارند به صورت حضوری کلاس ها را برگزار کنند و در مدرسه انبیا 37 کلاس اولی را به 3 بخش تقسیم کردیم و در روزهای متفاوت کلاس را برگزار می کنیم.

مدیر مدرسه ابتدایی انبیا سمنان با بیان اینکه آموزش یک مطلب برای 3 گروه دانش آموز بسیار سخت و خسته کننده است تصریح کرد: شرایط تدریس مدارسی مانند انبیا که تعداد دانش آموزان زیادی دارد و بر اساس دستور العمل باید مقطع اول ابتدایی را به یک سوم ظرفیت تبدیل کند بسیار سخت و خسته کننده است زیرا معلم باید یک مطلب مشخص برای یک کلاس را برای 3 گروه و 3 بار تکرار کند و معلمان تمایل به بازگشایی کامل مدارس دارند.

وی با اشاره به آسیب های ایام کرونا به آموزش کشور عنوان کرد: تعطیلی مدارس باعث شده که دانش آموزان هیچ مهارتی را یاد نگیرند و آسیب بسیار جدی در حوزه آموزش خواهد داشت و در بحث آموزش تئوری نیز برخی مدارس در مناطق اقشار ضعیف حتی در تهیه تلفن هوشمند دچار مشکل بودند و ضربه های سنگینی به فرزندان آنان وارد شد اما درمدرسه ای مانند انبیا اکثر خانواده از قشر متوسط و بالای جامعه هستند و در حوزه آمورش ضعف و آسیب جدی مشاهده نشد.

ارسطو درباره شایعه اجباری بودن زبان محلی در مدارس اظهار کرد: آموزش زبان محلی در مدارس به هیچ عنوان در سرفصل های درسی دانش آموزان قرار دارد و به صورت بسته های آموزشی به صورت اختیاری به خانواده های علاقه مند ارائه خواهد شد.

معاون یکی از دبیرستان های دوره اول سمنان به خبرنگار مرآت گفت: در جلسه آموزش و پرورش شهرستان سمنان اعلام شد که دبیرستان های پرجمعیت سمنان تا پایان مهرماه باید به صورت مجازی فعالیت کنند و از آبان ماه دستورالعمل جدید برای بازگشایی یا عدم بازگشایی  مدارس اعلام خواهد شد.

وی افزود: در صورت بازگشایی مدارس و حضوری شدن آن نیز باید بر اساس شیوه نامه ها یک سوم جمعیت در مدرسه حضور پیدا کنند که این شرایط به علت تکرار دروس برای آموزش برای معلمان سخت تر خواهد بود.

معاون مدرسه مصطفی خمینی سمنان نیز در گفت و گویی کوتاه با خبرنگار مرآت اظهار کرد: دبیرستان های پر جمعیت سال تحصیلی جدید را نیز به صورت غیرحضوری و مجازی آغاز کرده اند و در آبان ماه دستورالعمل جدید اعلام خواهد شد که البته با این شرایط احتمال حضوری شدن بسیار ضعیف است.

وی تاکید کرد: رعایت شیوه نامه های بهداشتی در مدارس بسیار حائز اهمیت است و هیچ مدرسه حق تخطی از دستور العمل های ابلاغی را ندارد و بر همین اساس است که مدارس زیر 90 نفر جمعیت به صورت حضوری فعالیت می کنند و سایر مدارس همچنان به صورت مجازی هستند.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.