تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    
ساخت نخستین "خودروی برقی" با استفاده از زباله‌های پلاستیکی + عکس
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
طراحان صنعتی به منظور ترویج جمع‌آوری زباله‌های پلاستی از سطح کره زمین اقدام به ساخت خودرویی برقی از طریق بازیافت زباله‌های پلاستیکی کردند.

به گزارش مرآت؛ عمده‌ترین مشکل طبیعت با زباله‌های تولیدی انسان، زباله‌های پلاستیکی است که قرن‌ها بدون تجزیه در طبیعت باقی می‌مانند. به همین منظور و در راستای ترویج جمع‌آوری زباله‌های پلاستیکی از سطح کره زمین، محققان دانشگاه ایدهوون خبر از تولید خودرویی با مواد پلاستیکی بازیافتی دادند!

این خودرو که «لوکا» نام دارد از بازیافت زباله‌های پلاستیکی جمع‌آوری شده از اقیانوس ساخته می‌شود؛ برای ساخت شاسی این خودرو هم از نوعی آلیاژ با عنوان پلی اتیلن ترفتالات یا PET استفاده شده‌ است.

این خودروی برقی توان حرکتی خود را از دو موتر 15 کیلوواتی که متصل به 6 باتری هستند می‌گیرد و گنجایش 2 نفر را دارد؛ این نمونه اولیه خودرو است که در ماه ژوئن در معرض دید علاقمندان قرار می‌گیرد.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

منبع/تسنیم

انتهای پیام/پ

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه