شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

    
ساخت دستگاه تابشی ضد عفونی کننده در سمنان
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
دستگاه تابشی ضد عفونی کننده محیط با نام تجاری حافظ نوزده در پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان طراحی و ساخته شد.

به گزارش مرآت ،علی اصغر عجمی استاد دانشگاه و عضو هیات علمی گروه لیزر اپتیک دانشکده فیزیک دانشگاه سمنان و طراح و سازنده این دستگاه گفت: حافظ نوزده با تابش فرا بنفش در ناحیه یو وی سی ودر طول موج 240 تا 280 نانو متر با اثر گذاری روی DNA و RNA هر نو ویروس را از بین می برد.
 عمجی با بیان اینکه این دستگاه نمونه داخلی ندارد گفت: کاهش هزینه ها و مصرف محلولهای ضد عفونی کننده، مضرات استفاده از مواد شیمیایی و نیز طول عمر بالا و مصرف کم انرژی و پایین بودن قیمت آن به نصف نمونه های خارجی از مزایای این دستگاه است.
مخترع حافظ نوزده گفت: این دستگاه که کمتر از یک ماه طراحی و ساخته شده برای هر محیطی قابل استفاده است البته هنگام استفاده برای حفظ سلامت انسان نباید اشعه آن به چشمها و پوست بدن بتابد.
در حال حاضر 10 عدد از این دستگاه ساخته شده و برای تولید انبوه نیاز به سرمایه گذاری است.

 

 

منبع:خبرگزاری صدا وسیما

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه