تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

 مدیرکل دامپزشکی سمنان عنوان کرد:
ریسک‌پذیری بالای پرورش طیور و ماکیان محلی/ ممنوعیت عرضه طیور زنده در استان
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل دامپزشکی استان سمنان از برخورد شدید این دستگاه با عرضه مرغ زنده خبر داد و گفت: دامپزشکی با پرورش سایر ماکیانی همچون غاز، اردک، کبک، بوقلمون و...نیز مخالفت جدی دارد.

به گزارش مرآت، حمیدرضا حسینی اظهار کرد: به دلیل ریسک‌پذیری پرورش این ماکیان به جز مرغ و خروس بومی آنهم به صورت کنترل شده با پرورش سایر ماکیان مخالفیم.

وی با بیان اینکه پرورش طیور بومی باید تحت نظارت این اداره کل و کنترل شده باشد ادامه داد: پرورش مرغ‌های بومی نیز باید در قالب مشاغل خانگی و با نظارت دامپزشکی باشد.

این دامپزشک با اشاره به خطر بروز برخی بیماری‌های مشترک بین انسان و دام تصریح کرد: پرورش این طیور و ماکیان با مخاطراتی همراه است به ویژه در فصول سرد سال که خطر بروز بیماری‌هایی مثل آنفلونزا فوق‌حاد پرندگان نیز به دلیل سرمادوست بودن ویروس آن، جدی‌تر می‌شود.

وی در پاسخ به پرسش ایسنا در خصوص عرضه مرغ زنده محلیس در برخی واحدهای اطراف شهر اظهار کرد: فعالیت این‌گونه واحدها غیرقانونی است و دامپزشکی در قالب گشت‌های خود با این واحدها برخورد می‌کند ضمن اینکه مردم نیز در صورت مشاهده عرضه اینگونه طیور و ماکیان می‌توانند به سامانه 1512گزارش دهند تا همکاران ما به سرعت با متخلفین برخورد کنند.

حسینی بر ضرورت ساماندهی واحدهای فعال و برخورد با فعالیت‌های غیرقانونی در این بخش تاکید و خاطرنشان کرد: زنده‌فروشی طیور و ماکیان در اطراف و حاشیه شهرها ممنوع است و دامپزشکی در قالب گشت‌های مشترک از واحدهای متخلف بازدید و همه طیورو ماکیان بومی این واحدهای متخلف غیربهداشتی و ناسالم تلقی و آنها را معدوم می‌کند.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان با اشاره به خطر فعالیت این واحدها گفت: عمده مراکز صنعتی پرورش طیور و مرغداری‌ها در اطراف شهرها و روستاها هستند و لذا پرورش غیرقانونی طیور و ماکیان بومی به نوعی فعالیت و تولید مرغداری‌های صنعتی را نیز به مخاطره می‌اندازد و از همین رو دامپزشکی برابر قانون در برخورد با متخلفان جدی است.

ایسنا

انتهای پیام/م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.