تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

معاون حفاظت محیط زیست استان به مرآت خبر داد:
ریزگردها و کارخانه های گچ عوامل اصلی آلودگی هوای استان سمنان/ فروسیلیس تعطیل و در حال تعمیر است
معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: 10 کانون تولید ریزگرد در سطح استان سمنان وجود دارد که عامل اصلی آلودگی هوای این استان هستند.

امامعلی فیروزپور معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان سمنان در گفتگو با خبرنگار مرآت با اشاره وضعیت آلودگی هوا در سطح استان گفت: استان سمنان به علت قرار داشتن در مسیر ترانزیت و تردد زیاد خودروها در این مسیر با آلودگی تولید شده توسط خودروها مواجه است.

جریمه 50 هزار تومانی برای خودروهای آلاینده

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان سمنان در ادامه افزود: سهم خودروها در آلودگی هوای استان به طور دقیق مشخص نیست چراکه به میزان تردد روزانه آنها در این مسیرها بستگی دارد اما تقریبا 40 درصد آلودگی ها را شامل می شود.

وی با اشاره به اینکه قانون لایحه هوای پاک مصوب و به پلیس راهور نیز ابلاغ شده است، گفت: در حال حاضر تمامی خودروهایی که معاینه فنی ندارند، روزانه 50 هزار تومان از سوی پلیس راهور جریمه می شوند و باید حتما برگه معاینه فنی را به همراه داشته باشند.

ریزگردها و کارخانه های گچ عوامل اصلی آلودگی هوای استان سمنان

فیروزپور ریزگردها را یکی دیگر از عوامل آلودگی هوا در سطح استان سمنان دانست و افزود: سمنان استانی کویری است و تحت تاثیر شعاع جوی قرار دارد.

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان سمنان همچنین تصریح کرد: کوچکترین وزش باد در این استان باعث ایجاد ریزگرد و آلودگی هوا می شود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته هیچگونه آلودگی که منجر به وضعیت ناسالم در شهرستان سمنان شود نداشتیم، گفت: در سال گذشته هوای گرمسار 4 روز ناسالم بود که علت آن انتقال ریزگردها و آلودگی های تهران به این شهرستان بود.

فیروزپور با اشاره به وجود 10 کانون ریزگرد در سطح استان سمنان گفت: در جنوب سمنان، عبدالله آباد، سرخه، آرادان، دامغان، جنوب گرمسار و... کانون طبیعی ریزگرد وجود دارد که آلودگی هوای استان را به دنبال دارد.

معاون حفاظت محیط زیست استان سمنان اظهار کرد: این کانون ها با تولید ریزگرد در مناطق کویری و بیابانی استان، هوای شهرهای مختلف این استان را تحت‌تأثیر قرار می‌دهند.

وی به آلودگی‌های ناشی از معادن گچ در استان اشاره کرد و گفت: معضلات آلودگی در این استان دپوی حاصل از کارخانه های گچ است.

فیروزپور افزود: با اعلام به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و منابع طبیعی استان قرار بود که زمینی را برای دپوی گچ مشخص کنند تا این کارخانجات بیش از اندازه ظرفیت خود دپو نداشته باشند.

فعالیت 2 ایستگاه سنجش آلودگی در استان سمنان/ راه اندازی ایستگاه سنجش شاهرود در صورت تامین اعتبار

وی با بیان اینکه 3 ایستگاه سنجش آلودگی در سطح استان وجود دارد، گفت: 2 ایستگاه در شهرستان های گرمسار و سمنان فعال است و با تخصیص اعتبار لامز، ایستگاه شاهرود هم راه اندازی خواهد شد.

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان سمنان همچنین تصریح کرد: تجهیزات ایستگاه سنجش شاهرود آماده است و در صورت تامین اعتبار این ایستگاه تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.

فروسیلیس در حال تعمیر است

فیروزپور در خصوص آلایندگی کارخانه فروسیلیس در سمنان گفت: فروسیلیس از خردادماه تعطیل شده است وبا توجه به آلودگی، مدیران آن در حال تعمیر و نوسازی تجهیزات خط تولید قبلی هستند.

انتهای پیام/ع

شبکه اطلاع‌رسانی مرآت استان سمنان

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه