دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

مدیرکل انتقال خون استان سمنان:
روند کاهشی اهدای خون در استان سمنان نگران‌کننده است
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل انتقال خون استان سمنان با اشاره به در پیش رو بودن تعطیلات نوروزی و پیش‌بینی شروع موج چهارم کرونا گفت: روند کاهشی اهدای خون در استان نگران‌کننده است.

به گزارش مرآت، وحید بغدادی در گفتگو با خبرنگاران ضمن بیان اینکه با توجه به شرایط فعلی در جامعه با کاهش نسبی اهدای خون در روزهای پایانی سال مواجه هستیم، اظهار داشت: تداوم این روند کاهشی در استان نگران‌کننده است.

وی بابیان این‌که میزان تقاضا به سبب افزایش جراحی‌های اورژانسی و غیر اورژانسی در ایام پایانی سال افزایش می‌یابد، افزود: احتمال می‌رود برای تأمین خون و فراورده‌های خونی با مشکل مواجه شویم بنابراین لازم است آحاد مردم برای اهدای خون مشارکت بیشتری داشته باشند.

مدیرکل انتقال خون استان سمنان با اشاره به اینکه در ۱۱ ماه گذشته ۳۷ هزار و ۶۸ نفر برای اهدای خون به پایگاه‌های انتقال خون استان سمنان مراجعه کردند، بیان کرد: از این تعداد تنها ۲۹ هزار و ۵۰۷ واحد خون و فرآورده‌های خونی دریافت شد.

بغدادی با تأکید بر اینکه میزان اهدای خون طی مدت مذکور نسبت به سال گذشته ۰.۵ درصد کاهش‌یافته است، خاطرنشان کرد: از مجموع اهداکنندگان سال جاری یک هزار و ۸۴۱ نفر را بانوان شامل می‌شود که معادل ۶.۳ درصد از مجموع اهداکنندگان است و نسبت به سال گذشته این آمار ۱.۲ درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی بابیان این‌که شیوع کرونا مهم‌ترین عامل کاهش مراجعه‌کنندگان به پایگاه‌های انتقال خون در سراسر کشور است، یادآور شد: ۷۰ درصد از مجموع مراجعه‌کنندگان در شمار اهدای مستمر قرار دارند و این در حالی که آمار نسبی اهدای خون در کشور به ازای هر هزار نفر ۲۵ واحد خون‌گیری انجام می‌شود و در استان سمنان این آمار به ۴۵ واحد می‌رسد.

مدیرکل انتقال خون استان سمنان با اشاره به شیوه پلاسما درمانی برای بیماران کرونایی، ابراز داشت: تاکنون ۸۱۴ نفر از بهبودیافتگان کرونا برای اهدای پلاسما به مراکز انتقال خون استان سمنان مراجعه کردند.

بغدادی از جمع‌آوری یک هزار و ۲۰۰ واحد پلاسما و توزیع آن بین مراکز درمانی کرونا در سطح استان سمنان خبر داد و گفت: با توجه به در پیش رو بودن موج چهارم کرونا می‌بایست افرادی که به این بیماری مبتلا شده‌اند و یک ماه از بهبودی کامل این افراد گذشته است برای اهدای پلاسما به مراکز انتقال خون استان سمنان مراجعه کنند و برای درمان سایر بیماران کرونایی مشارکت کنند.

مهر/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.