شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

نماینده سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس:    
روزانه ۴۰۰ تن زباله خانگی در فولاد محله دفن می‌شود
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
نماینده سمنان، مهدی‌شهر و سرخه بابیان اینکه روزانه ۴۰۰ تن زباله خانگی در منطقه گویچاله فولاد محله دفن می‌شود، گفت: این امر سلامتی مردم پشتکوه و فولاد محله را به شدت تهدید می‌کند.

به گزارش مرآت، احمد همتی در بازدید از محل دفن و انباشتن زباله استان مازندران در روستای فولاد محله استان سمنان ضمن بیان اینکه این سایت سلامت اهالی فولاد محله و پشت کوه را به‌شدت تهدید می‌کند، ابراز داشت: روزانه ۴۰۰ تن زباله خانگی در منطقه گویچاله فولاد محله دفن می‌شود که زنگ خطری برای محیط‌زیست منطقه خواهد بود.

وی ضمن بیان اینکه جایگاه دفن زباله در روستای فولاد محله چهره زشتی به طبیعت منطقه بخشیده است، افزود: محل دفن و دفع زباله مازندران حوالی فولاد محله و در محلی نامناسب واقع‌شده به همین علت مسائل زیست محیطی نیز به طبع آن ایجاد کرده است.

عضو خانه ملت ضمن بیان اینکه دفع و دفن زباله در مکان فعلی مشکلات عدیده‌ای برای آب‌های جاری ایجاد و شیرابه‌های زباله به مجراهای زیرزمینی راه پیدا و منابع آب را آلوده کرده است، ابراز داشت: شیرابه‌های حاصل از دفن زباله علاوه برنشست در کوه‌های اطراف، آلودگی سفره‌های آب زیرزمینی را به همراه دارد و طبق آزمایش‌های انجام‌شده روی آب‌های آشامیدنی، درصد سرب و کادمیم که از عناصر سرطان‌زا هستند، بالاتر از حد نرمال گزارش داده‌شده است و نسل فعلی و آینده در معرض بیماری‌های سرطان، وبا و اسهال خونی قرار دارند.

همتی در ادامه تصریح کرد: روستاهای مجاور محل دپو مثل فولاد محله و اگره نیز درگیر این موضوع شده‌اند که طبق گزارش‌های محلی ارائه‌شده علاوه بر بوی تعفن، انباشت زباله‌ها، افزایش حشرات موذی، موش و مگس را به دنبال داشته و همچنین در صورت متوقف نشدن دپوی زباله، بیماری سالک تهدید جدی برای مردم روستایی است.

وی بابیان اینکه تحت تأثیر قرار دادن جاده‌ها با ریزش شیرابه‌ها از دیگر تهدیدات جدی برای همه گردشگران است، افزود: با توجه به گردشگر پذیری این جاده، مسافران زیادی در طول سال از این جاده عبور می‌کنند و می‌بایست مسئولان به این مسأله به‌عنوان یک امنیت ملی نگاه جدی‌تری داشته باشند.

انتهای پیام/ م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه