دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    

رهبری مخالف ارتباط بادنیا نیستند/آمریکامنافع ما را نادیده می‌گیرد

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رئیس کمیته روابط خارجی مجلس گفت: رهبر معظم انقلاب هیچ‌گاه رابطه با کشورهای دنیا را نفی نکرده‌اند اما آمریکایی‌ها نشان دادند که منافع ملت ایران را مدنظر قرار نمی‌دهند.

به گزارش مرآت؛ عباس گلرو با اشاره به انتشار گفتگوی منتشر نشده رهبر معظم انقلاب با مرحوم هاشمی رفسنجانی درخصوص دلایل عدم مذاکره با آمریکا و تحلیل جریان ضدانقلاب مبنی بر اینکه رهبری ایران به دنبال پایان مذاکرات مربوط به برجام است، گفت: ارتباط با کشورهای دنیا یک امر ضروری است و جمهوری اسلامی ایران هم با همه کشورهای جهان به جز رژیم صهیونیستی ارتباط دارد.

وی متذکر شد: به دلیل سابقه بد آمریکا در ارتباط با ایران و سیاست‌های خصمانه‌ای که علیه کشورمان به کار گرفتند، ما سعی می‌کنیم روابط خود با این کشور را به نحوی که منافع ملت ایران تأمین شود، تنظیم کنیم.

رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: مترقی‌ترین نگاه در سیاست خارجی را همواره رهبر معظم انقلاب داشته و دارند؛ به این معنا که ایشان همواره در فرمایشاتشان در بحث سیاست خارجی، بر ضرورت تقویت روابط با دنیا تاکید فرمودند و ایشان هیچگاه رابطه با کشورهای دنیا را نفی نکرده‌اند.

گلرو ادامه داد: رهبر معظم انقلاب همواره تاکید فرمودند که ما باید از ظرفیت‌های دنیا به ویژه در زمینه علمی و تکنولوژی استفاده کنیم اما نگاه و رویکرد بارز و برجسته مقام معظم رهبری در این باره نشان می‌دهد که باید در عین ارتباط با کشورهای دنیا و بهره‌مندی از ظرفیت‌ها و فرصت‌هایی که آنان در عرصه‌های مختلف دارند، به سمت حفظ استقلال، عزت و اتکا به داشته‌ها و توان داخلی خودمان برویم.

وی با بیان اینکه بی‌اعتمادی ما به آمریکا ناشی از یک واقعیت تجربه شده است، تصریح کرد: آمریکایی‌ها در ادوار مختلف از پشت به ما خنجر زدند، به روابط با ایران وفادار نبودند و هیچ‌گاه منافع ملت ایران مدنظرشان نبوده است.

نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: البته این مسئله فقط در مورد روابط آمریکا با ایران صدق نمی‌کند و اغلب کشورهایی که به نوعی با آمریکا ارتباطاتی داشتند، به نتیجه رسیدند که آمریکا هیچ وقت در روابط خود با سایر کشورها، حداقل قوانین بین‌المللی را هم رعایت نمی‌کند و طبیعی است که ما نباید به آنان اعتماد داشته باشیم.

انتهای پیام/

مهر

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.