تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

تصویر روز

آخرین اخبار

    قائم‌مقام کمیته امداد استان سمنان
رشد ۵۷ مشارکت مودیان استان در پرداخت زکات
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
قائم‌مقام کمیته امداد استان سمنان با اشاره به رشد ۵۷ درصدی پرداخت زکات واجب و مستحبی در استان سمنان، گفت: طی شش‌ماهه امسال، ۱۵ میلیارد و ۶۴۴ میلیون تومان زکات در استان جمع‌آوری شد.

به گزارش مرآت، محمد قوسی، قائم‌مقام کمیته امداد استان سمنان با اشاره به رشد ۵۷ درصدی پرداخت زکات واجب و مستحبی در استان سمنان، گفت: طی شش‌ماهه امسال، ۱۵ میلیارد و ۴۴۸ میلیون تومان زکات جمع‌آوری شد.

وی بابیان اینکه تعهد این نهاد در استان برای جمع‌آوری زکات در شش‌ماهه امسال، ۱۴ میلیارد و ۴۹۵ میلیون تومان بوده است، افزود: با جمع‌آوری زکات مذکور ۱۰۸ درصد تعهدات کمیته امداد استان سمنان برای جمع‌آوری زکات، محقق شد.

محمد قوسی با تأکید بر اینکه شفاف‌سازی هزینه کرد زکات جمع‌آوری‌شده در اولویت برنامه‌های کمیته امداد است، گفت: زکات جمع‌آوری‌شده در دو سرفصل کمک به فقرا و پروژه‌های عام‌المنفعه هزینه می‌شود.

 تعهد استان سمنان جمع‌آوری ۲۹ میلیارد و یکصد میلیون تومان زکات

است

محمد قوسی تعهد استان سمنان را در  جمع‌آوری ۲۹ میلیارد و یکصد میلیون تومان دانست و خاطرنشان کرد: قسمت اعظم زکات استان سمنان مستحبی  است

قائم‌مقام کمیته امداد استان سمنان به جمع‌آوری سه میلیارد و ۳۲۵ میلیون تومان در شهرستان سمنان ، دو میلیارد و ۷۴۱ میلیون تومان شهرستان گرمسار و شهرستان میامی با دو میلیارد و ۶۱۲ میلیون تومان در سه شهرستان پیشتاز در پرداخت زکات برشمرد و گفت: به ترتیب شهرستان‌های میامی با ۱۸۷ درصد، سمنان با ۱۶۶ درصد  و بسطام با ۱۴۹ درصد از میزان پیش‌بینی زکات  در تعهد آن پیشتاز شدند.

  قائم‌مقام کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه زکات جمع‌آوری‌شده در هر منطقه باید در همان شهر یا استان هزینه شود، گفت: هیچ‌گونه حق جابه‌جایی مبالغ جمع‌آوری‌شده زکات از منطقه‌ای به منطقه دیگر وجود ندارد، مگر اینکه فرد نیازمند در آن منطقه برای بهره‌گیری از زکات وجود نداشته باشد.

انتهای پیام

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.