دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

 معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان خبر داد:
رشد ۳۹ درصدی وصول حقوق دولتی معادن در استان سمنان
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان از رشد ۳۹ درصدی وصول حقوق دولتی معادن استان در سالجاری خبر داد.

به گزارش مرآت، محمد فروهر در حاشیه جلسه شورای معادن استان که در استانداری برگزار شد ، با اعلام این خبر افزود: در حدود ۱۱۰ میلیارد ریال حقوق دولتی از معادن استان از ابتدای سالجاری تاکنون وصول گردیده است که در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته ، ۳۹ درصد افزایش داشته است.

 وی تصریح کرد: در آبان ماه سالجاری بالغ بر ۲۱ میلیارد ریال حقوق دولتی از معادن استان وصول شده است که در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته ، ۷۵ درصد رشد را نشان می دهد.

 معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به فعالیت حدود ۶۲۶ واحد معدنی در استان تصریح کرد: این تعداد معدن با ظرفیت استخراج سالانه بیش از ۲۱ میلیون تن مواد معدنی در استان فعالیت می کنند که ذخیره قطعی این معادن در حدود ۵۸۶ میلیون تن می رسد.

 محمد فروهر با اشاره به سرمایه گذاری صورت گرفته در این معادن تصریح کرد: معادن استان با سرمایه گذاری بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی حدود ۵ هزار نفر در استان فعالیت می کنند.

 وی در ادامه بر لزوم حمایت خاص و تسهیل در امور فرآوری مستقر در معادن استان تاکید کرد و اظهار داشت: عدم رسوخ فناوری های پیشرفته در بحث استخراج و سرمایه گذاری در بخش فرآوری مواد معدنی یکی از مهمترین مشکلات این بخش می باشد که علی رغم اینکه وجود معادن استان از مزیت نسبی برخوردار می باشند تاکنون این مهم به مزیت رقابتی تبدیل نشده است.

 

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.