دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

مدیرکل اوقاف استان سمنان:
رسانه‌ها نیت واقفان را به سمت وقف‌های نوین هدایت کنند
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل اوقاف استان سمنان بر ضرورت تعدد نیات در موقوفات بر حسب نیاز جامعه تاکید کرد و گفت: رسانه‌ها در تحقق این امر نقش موثری دارند.

به گزارش  مرآت، حجت الاسلام اسماعیل تدینی مدیرکل اوقاف استان سمنان در همایش وقف و رسانه به میزبانی امامزاده علی بن جعفر(ع) سمنان، ضمن تاکید بر اینکه امروز می‌بایست رسانه‌ها نیت واقفان را به سمت وقف‌های نوین هدایت کنند تا شاهد رقم خوردن اتفاقات خوبی در زمینه موقوفات باشیم، ابراز کرد: نیات وقف باید متعدد شود و این امر در سایه همراهی رسانه‌ها میسر می‌شود.

وی در بیان مثالی از نقش آفرینی مردم در تحولات اجتماعی و فرهنگی و با بیان اینکه در بسیاری کشورهای دنیا هزینه‌های دانشگاه‌ها بر دوش مردم است و دولت تنها ۳۰ درصد در این زمینه نقش آفرینی می‌کند لیکن این امر نشان می‌دهد که تعدد موقوفات حوزه آموزشی می‌تواند خدمت بزرگی به جامعه کند.

مدیرکل اوقاف استان سمنان در بیان مثالی دیگر از نقش آفرینی وقف در حوزه اقتصادی، بیان کرد: امروز باید دانست که اقتصاد ترکیه در اختیار وقف است لذا می‌توان در عرصه‌های متعدد و نوین وقف‌ها هدایت دهی خوبی صورت گیرد از این منظر تاکید داریم که همواره رسانه‌ها می‌توانند با بیان نیازهای روز جامعه، نیت واقفان را به سمت وقف‌های نوین هدایت کنند.

تدینی با بیان اینکه رسانه‌ها باید برای جهت دهی موقوفات کمک کنند، تاکید کرد: ان‌جی‌اوها از دیگر ظرفیت‌های اجتماعی هستند که در این زمینه می‌توانند به کمک اداره کل اوقاف و امور خیریه آیند.

وی با بیان اینکه متاسفانه هنوز وقف جایگاه خود را در کشور به دست نیاورده است، افزود: تبلیغ و اطلاع رسانی برای گسترش وقف در جامعه می‌بایست به صورت جدی‌تر دنبال شود و امیدواریم در این حوزه توجه بیشتری را در سطح استان سمنان شاهد باشیم.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.