تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

تصویر روز

آخرین اخبار

رهبر انقلاب:
راه رفع تحریم‌ها عقب‌نشینی نیست/ ضوابط ستاد کرونا در محرم رعایت شود
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تحریم‌های آمریکا را جنایت بزرگی علیه ملت ایران خواندند و فرمودند: راه برداشتن تحریم، عقب‌نشینی در مقابل دشمن نیست.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب صبح امروز (جمعه) مصادف با عید سعید قربان، از طریق پخش زنده تلویزیونی با ملت ایران سخن گفتند.

اهم فرمایشات ایشان به شرح زیر است:

-عید قربان به عنوان یکی از خاطره‌های متدینین جهان را به ملت ایران و مسلمانان جهان و به پیروان ادیان ابراهیمی تبریک عرض می‌کنم. خاطره روز عید قربان خاطره بزرگی است و اساساً دهه اول ذی‌الحجه دهه خاطره هاست. دهه اول هم دهه خاطرهای پرشکوه و مهم و آموزنده است و هم دهه تضرع و توجه و انابه الی الله است.

-حرکت در راه حق با وجود حتی معجزات حضرت موسی (ع) مشکلاتی دارد که این یکی از خاطره هاست. یکی دیگر از خاطره‌ها، روز عرفه است که اوج توجه به خداست. امیدوارم حض وافر از روز عرفه برده باشند.

-دهه دوم ذی الحجه دهه ولایت است. مساله غدیر از همه احکام الهی جایگاه برتری دارد زیرا ولایت تضمین کننده همه احکام الهی است. دهه سوم ذی الحجه هم داستان مباهله را داریم که مساله، مساله توحید است.

-یکی از دلخوشی‌های من در این سال‌ها دیدار با مردم بوده است، که این دشمن حقیر و خطیر یعنی ویروس کرونا مانع این شده است. قرار بود ما بخاطر محرومیت دیدار با مردم، این برنامه‌ای که الان داریم را با خدمتگذاران وادی سلامت و کمک مومنانه به صورت تصویری برگزار کنیم اما بعد گفتند مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا این است که بیش از ۱۰ نفر جمع نشوند که نهایتاً قرار شد دورادور با شما مردم عزیز دیدار کنم.

-امروز همه دنیا با یک ابتلای همگانی مواجه است، شاید در بسیاری از نقاط دنیا، مردم به گرفتارها و مبتلایان کمک می‌کنند ولی فکر نکنم هیچ کجا مثل ایران باشد که تعداد کسانی که داوطلبانه کمک می‌کنند انقدر زیاد باشد. من گزارشی ندارم و نشنیدم کشوری از کشورهای دنیا این همه تحرکات و پشتیبانی‌های مردمی وجود داشته باشد.

-مجموعه درمانی واقعاً فداکاری کردند و آنهایی که داوطلبانه وارد شدند و کمک کردند هم کارهای بزرگی انجام داده‌اند. باید همچنان این پشتیبانی‌ها ادامه پیدا کند. اغلب مردم در پی این ویروس آسیب دیدند اما همه دچار آسیب جدی نشدند که باید این آسیب‌ها را جبران کرد. مردم باید جبران کنند و نمی‌توان همه بار را روی دوش دولت گذاشت.

-انقلابی‌گری به زبان نیست و به عمل است. امروز دشمنی علیه مردم ایران زیاد است. دشمنان درصددند که ملت ایران را اذیت کنند، و وقتی می‌خواهند اذیت کنند ما همه باید نیروهای خود را جمع کرده و مترکز کنیم.

-تحریمی که آمریکایی‌ها بکار گرفتند قطعاً یک جنایت بزرگی است که علیه یک ملت بکار می‌گیرند. البته ظاهر آن این است که علیه نظام جمهوری اسلامی تحریم کردند. هدف کوتاه مدت آنها از تحریم‌ها این است که مردم را به ستوه بیاورند تا مردم آشفته شوند و مقابل دستگاه و حکومت بایستند. پارسال گفتند تابستان داغ که خودشان به تابستان داغ مبتلا شدند. هدف میان مدت آنها این است که مانع پیشرفت کشور شوند، بخصوص پیشرفت علمی.

-هدف بلند مدت آنها به ورشکستگی کشاندن دولت و کشور است، یعنی متلاشی کردن اقتصاد کشور است. یک کشوری که اقتصادش فروپاشیده ادامه حیاتش ممکن نیست. هدف دیگر آنها این است که رابطه جمهوری اسلامی را با نیروهای مقاوت قطع کنند.

-البته باید گفت شتر در خواب بیند پنبه دانه. دشمنان در این هدف‌ها ناکام شدند. تحریم مشکلاتی برای کشور ایجاد کرده است، البته همه مشکلات مربوط به تحریم نیست و مقداری به ضعف‌های ما در مدیریت مربوط می‌شود، مقداری مربوط به کروناست. اما آنچه آنها می‌خواستند نشده و نخواهد شد. خواب آشفته دشمن خبیث تعبیر نشده است. تحقق نیافتن این مقاصد را خودشان اعتراف می‌کنند.

-به موازات تحریم، یک جریان تحریف حقایق و واژگون نشان دادن واقعیات هم وجود دارد. این یکی از کارهایی است که آنها نشان می‌دهند. هدفشان این است که به روحیه مردم ضربه بزنند، هدف دیگر این است که آدرس غلط بدهند برای رفع مشکل تحریف. پول زیادی هم خرج می‌کنند. روسایشان هم امروز خودشان را خفه می‌کنند.

-تضعیف روحیه مردم از اول انقلاب خط ثابت دشمن بوده است که خطاب به مردم ایران بگویند بیچاره شدید و دیگر کارتان تمام است و هیچ کاری از عهده کسی برنمی‌آید؛ از اول انقلاب می‌گفتند با قطع ارتباط با آمریکا پدر ملت ایران درآمده است. امروز هم همین را دنبال می‌کنند و اوضاع را بد جلوه می‌دهند. اگر نقطه قوتی در کشور باشد مطلقاً انکار می‌کنند یا درقبالش سکوت می‌کنند و نقاط ضعف را صدبرابر می‌کنند. این برای این است که روحیه مردم را تضعیف می‌کنند.

-می‌خواهند جوان‌های ما را ناامید کنند و تحرک و نشاط را ازآنها بگیرند. البته در برخی‌ها اثر هم می‌کند و در داخل هم کسانی حرف‌های آنها را تکرار می‌کنند. یک خبری را در نوشته یا اظهارات کسی که در مجموعه‌های سیاسی می‌شنوند و دو روز بعد می‌بینید در فضای مجازی و روزنامه منعکس می‌شود. آنها می‌گویند اگر می‌خواهید تحریم رفع شود باید در مقابل آمریکا کوتاه بیایید و ایستادگی نکنید. برخ تحت تاثیر قرار می‌گیرند اما در اغلب مردم اثر نمی‌گذارد زیرا دشمن را شناخته‌اند و می‌دانند که مغرضانه حرف می‌زنند. اگر جریان تحریف شکست بخورد جریان تحریم قطعاً شکست خواهد خورد زیرا عرصه، عرصه جنگ اراده هاست.

-ما از تحریم‌ها هم توانستیم به مدد الهی در راستای شکوفایی علمی کشور استفاده کنیم. تحریم‌ها اثر نکرده است.

-کشور از لحاظ معیشت عمومی دچار مشکل است و معیشت خانوارها دچار مشکل جدی است و باید اینها علاج بشود. دورادور به آقای رئیس‌جمهور پیغام دادیم که کارهایی را باید انجام بدهند. ما در زمینه مربوط به مشکل اقتصادی یک بخش مسائل فوری ماست و یک بخش مسائل میان مدت ماست. مساله فوری مساله مهار قیمت هاست. متخصصین مسائل اقتصادی معتقدند این کار ممکن است و می‌تواند قیمت ها را مهار کرد.  

- بانک مرکزی امروز برای مساله ارز در تلاش است. گزارشی به ما دادند که مساله ارز دلایل امنیتی سیاسی دارد، البته نه اینکه دلایل اقتصادی نداشته باشد. کسانی هستند که به این آتش‌افروزی دامن می‌زدند. یکی دیگر از مسائل مهم، مساله هدایت نقدینگی است. اگر بتوانیم این نقدینگی را به سمت تولید هدایت کنیم نه تنها ضرر ندارد که سود هم دارد.

-رفع موانع جهش تولید یکی دیگر از مسائل پر اهمیت است.

-به نظر من برای تامین آینده به صبر و ثبات نیاز داریم. باید گام‌های خود را محکم کنیم.

-[با اشاره به مراسمات ایام محرم]: در عزاداری ها معیار آن چیزی است که کارشناسان بهداشت به ما می‌گویند. بنده خودم شخصا هرچه آنها لازم بدانند مراعات می‌کنم، توصیه من به همه از جمله آقایان منبری ها و مداحین این است که هرکاری می‌کنید ببینید ستاد ملی کرونا چه می گوید. اگر این ستاد ضابطه ای را معرفی کرد باید رعایت کنیم. اگر همین مقدار شل گرفته شود فاجعه ای رخ خواهد داد.

انتهای پیام/ح

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.