تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

    
راه‌اندازی شرکت حمل ونقل حومه‌ای در سال 97/حمل ونقل حومه‌ای نظام شهرسازی در ایران را تغییر می‌دهد
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
آخوندی، گفت: حمل و نقل ریلی می‌تواند نظام شهرسازی در ایران را تغییر و کیفیت زندگی در شهرهای جدید را افزایش دهد.

به گزارش گروه اقتصادی مرآت به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در مراسم بهره برداری از ۶۱ دستگاه واگن جدید مسافربری در آستانه سفرهای نوروزی در ایستگاه راه آهن تهران با بیان اینکه در سال آینده باید توسعه حمل ونقل ایران در حوزه ریلی افزایش بیشتری داشته باشد، گفت: طی آمارهای ارائه شده، به دلیل ورود ناوگان جاده‌ای و خودروی شخصی در حوزه جاده‌ای رشد بسیار زیادی وجود داشته است.

وی در ادامه افزود: در حوزه جاده ای باید 10 کریدور موجود را توسعه دهیم و میزان آزادراه‌های کشور که هم اکنون 2 هزار کیلومتر است را به 10 هزار کیلومتر برسانیم.

آخوندی تاکید کرد: باید اتصال شبکه آزادراهی آسیایی را در حوزه جاده‌ای کشور گسترش دهیم.

وی با بیان اینکه حمل ‌ونقل ایمن، سالم، سبز و دوستدار  محیط زیست از جمله مزیت‌های بخش ریلی به شمار می رود، گفت: حمل ونقل ریلی بخشی است که می‌تواند نرخ بهره‌وری اقتصادی را افزایش دهد و از جهت سرمایه‌گذاری در حوزه ریل می‌توانیم عملیاتی موثری را انجام دهیم.

آخوندی تصریح کرد: در حوزه حمل و نقل ریلی به ویژه در حوزه‌های بار و مسافر میزان عقب‌ماندگیمان نسبت به بخش جاده‌ای زیاد است به طوریکه رشد در این بخش را توانسته‌ایم تنها به 10 درصد برسانیم، بنابراین نیاز به سرمایه‌گذاری در این حوزه بسیار زیاد است.

وزیر راه و شهرسازی، افزود: توسعه شبکه ریلی در حوزه بار نیز باید تقویت شود.

وی، تأکید کرد: هم اکنون 700 کیلومتر ریل جدید توسط راه‌آهن ساخته و 516 کیلومتر ریل نیز توسط شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل جاده‌ای ایجاد شده و ایران در این حوزه توانسته اقدامات چشمگیری را ایجاد کند.

آخوندی با بیان اینکه باید تمامی مراکز استان‌ها به شبکه ریلی متصل شوند، گفت: توسعه شبکه ریلی کار بسیار بزرگی است که ما توانسته‌ایم در این بخش اقدامات قابل توجهی را انجام دهیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه حمل ونقل حومه‌ای در زندگی روزمره مردم بسیار با اهمیت است گفت: حمل ونقل حومه‌ای ریلی تنها یک بخش حمل و نقلی نیست بلکه نظام شهر سازی و رشد شهرها را نیز تغییر می‌دهد.

آخوندی تاکید کرد: حمل ونقل حومه‌ای مهمترین اثر ادغام دو وزارت راه و مسکن است.

وی با بیان اینکه تنها دلیلی که شهرهای جدید پیرامون کلان‌شهرها تا به امروز نتوانسته موفق باشد نداشتن قطار حومه‌ای است به طوریکه می‌توان با ایجاد حمل ونقل حومه‌ای کیفیت زندگی را در این شهرها افزایش داد.

وزیر راه و شهرسازی افزود: تنها دلیلی که تا به اخمروز شهرهای جدید زنیدگ بی‌کیفتی دارند و مردم در این منطقه رنج می‌برند متصل نبودن این شهرها به کلان‌شهرها است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در سال 96، 17 درصد در حمل ونقل  حومه‌ای رشد داشته‌ایم  گفت: با این میزان رشد همچنین نیازمند سرمایه‌گذاری چندین میلیاردی در این حوزه هستیم تا بتوانیم به رشد 100 درصدی در این بخش برسیم.

وی افزود: تمامی  کلان‌شهرها از جمله تبریز، اصفهان، اهواز، مشهد باید به حمل‌ونقل حومه‌ای متصل شوند زیرا که میزان جمعیت در این شهرها نسبت به سایر شهرهای جدید دیگر بیشتر است.

آخوندی یادآور شد: با ایجاد ریل و قطار حومه‌ای در کلان‌شهرها می‌توانیم با آلودگی هوا مقابله کنیم و فشار جمعیتی را از مرکز شهرها به شهرهای حومه‌ای انتقال دهیم.

 وی تاکید کرد: متاسفانه در ایران به حمل ونقل مسافری کوتاه برد کمتر توجه شه به طوریکه این حمل ونقل مسافری می‌تواند نظام الگو را در ایران تغییر دهد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه اساسنامه شرکت حمل ونقل حومه‌ای طراحی شد و امروز به هیئت وزیران تقدیم شد، گفت: سعی داریم چند وزارتخانه از جمله راه و شهرسازی کشور و سازمان برنامه‌ و بودجه مشترکاً این شرکت در سال آینده تاسیس می‌کنند.

آخوندی تاکید کرد: امیدواریم بتوانیم از طریق صندوق توسعه ملی منابع مالی این شرکت را تأمین کنیم.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: باید دو برنامه سرمایه‌گذاری در بخش ریلی و مسافری را دولت و مجلس با تصمیم بگیرند که 50 میلیارد دلار در این  حوزه سرمایه‌گذاری صورت گیرد که البته این برای کشور ایران رقم بالایی نیست

وی افزود: سالانه 5 میلیارد دلار در حوزه زیرساخت و ناوگان باید سرمایه‌گذاری شود.

آخوندی با بیان اینکه به زودی راه‌آهن کرمانشاه با حضور رئیس جمهور به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: راه‌آهن قزوین_رشت در اوایل سال آینه نیز به بهره‌برداری می‌رسد و راه‌آهن کرمانشاه که در چند ماه گذاشته افتتاح شده بود به ایستگاه این راه‌آهن به مرکز شهر به طور کامل این پروژه نیز به بهره‌برداری میی‌رسد.

وزیر راه و شهرساز با اشاره به اینکه در سال جدید اتفاق‌های خوبی در حال رخ دادن است، گفت: 4هزار و 840 رام قطار تا 15 فروردین برای مسافران نوروزی فراهم کرده‌ایم، گفت: در این حوزه توانسته‌ایم 15.7 درصد رشد داشته باشیم و تعداد صندلی‌ها نیز به یک میلیون و 873 صندلی ( 13.8 درصد) رشد داشته‌ایم.

وی تاکید کرد: امسال میزان مسافران به 24 میلیون نفر رسیده که نسبت به سال گذشته 6 و نیم درصد افزایش یافته است.

آخوندی با بیان اینکه امروز 61 واگن قطار مسافری به بخش ریلی اضافه شده است، این واگن‌های قطار عبارت‌ است از 27 واگن نو و 34 واگن کاملا بازسازی شده به بخش ریلی مسافری اضافه می‌شود.

آخوندی با بیان اینکه راه‌آهن یک رکورد امسال از خود بر ج ای گذاشت گفت: میزان تعطیلی راه‌آهن در بخش مبدا کمتر از 30 ثانیه بود و در بخش مقصد نیز با توجه به توقف‌هایی که داشته کمتر از 28 دقیقه بوده که این نشان می‌دهد که قطار یک وسیله کاملا دقیق و برنامه‌ریزی شده است.

وی در پایان گفت: باید تمامی قطارها به اینترنت متصل شوند تا مردم در مسیر ریل بتوانند از این فرصت استفاده بهینه‌ای داشته باشند.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه