تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

گزارش ویژه مرآت+فایل صوتی
دکترافروشی با مجوز وزارت علوم!/ رونق کارخانه‌های دکترسازی و خواب زمستانی نهادهای رسمی!
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
عاملان بازار سیاه مدرک‌فروشی احتمالا آگاه نبوده و نیستند که می‌توانند به صورت کاملا رسمی و قانونی اقدام به فروش مدرک کنند؛ آن هم با مجوز وزارت علوم!

به گزارش خبرنگار مرآت، کافی است سه واژه «فروش مدرک دکتری» را در اینترنت جستجو کنید تا علاوه بر این که پیشنهادات پرشمار فروش مدارک تحصیلی معتبر(!) از دیپلم تا دکتری را ببینید، گزارش‌هایی را هم مشاهده کنید که از بازار سیاه فروش مدرک در خیابان فلان و بهمان تهران حکایت می‌کنند! بازاری که تلاش می‌کند از ساختارهای قانونی فاصله بگیرد و از چشم مأموران پنهان بماند تا بتواند به کار خود ادامه دهد!

عاملان این بازار سیاه قیمت‌های مختلفی را برای مدارک گوناگون پیشنهاد می‌دهند تا مخاطب حق انتخاب داشته باشد که بر حسب وسعت جیبش، دوست دارد دیپلمه باشد یا جناب آقای دکتر! این بازار تا پیش از این درست در مجاورت یکی از معتبرترین دانشگاه‌های کشور یعنی دانشگاه تهران، پررونق بود اما همزمان با پیشرفت روزافزون علوم و تکنولوژی‌ها، عاملان بازار سیاه خودشان را به مشتریان نزدیک‌تر کرده‌اند و ارتباط با آن‌ها را سهل‌تر! بنابراین نیازی نیست برای خرید مدرک به خیابان انقلاب تهران بروید! دوستان زحمتکش مدرک‌ساز، مدرک را برای شما به سمنان یا هر شهر دیگری که در آن زندگی می‌کنید پست می‌کنند!

اما نکته مهمی در این میان وجود دارد! عاملان آن بازار سیاه احتمالا آگاه نبوده و نیستند که می‌توانند به صورت کاملا رسمی و قانونی اقدام به فروش مدرک کنند؛ آن هم با مجوز وزارت علوم! دیگر نیازی به نگرانی درباره خرید و فروش مدرک نیست. این، موضوعِ فایل صوتی ضمیمه شده به این یادداشت است! خانمی تماس می‌گیرد؛ طوری با شما صحبت می‌کند که گویی شما را می‌شناسد و البته می‌داند که شما در حوزه رسانه کار می‌کنید؛ پیشنهادش هم فریبنده است:«مدرک معادل دکترای رسانه فقط 8 میلیون تومان!»

-فرض کنید من دیپلم هم ندارم، مدرک معادل دکترا به من می‌دهید؟

-بله! خانه‌دار و بچه‌دار! زنبیل...

-مجوز دارید؟

- بله آقا! از وزارت علوم مجوز داریم!

-نیازی هست در دوره‌ای شرکت کنم؟

- نه آقا! فرمالیته است!

-چقدر طول می‌کشد که به من مدرک بدهید؟

-دو ماه! چون سرمان شلوغ است!

مبارکِ شورایعالی انقلاب فرهنگی باشد! شورایی که معاون دبیرخانه‌اش همین چند روز قبل در مصاحبه با مرآت گفت شورا به همه وظایف خود عمل کرده است! بله البته شورا به همه وظایف خود عمل کرده است که در ساحت رسمی، عده‌ای که از دکتری فقط آمپول‌بازی دوران کودکی را آموخته‌اند، می‌توانند تست بزنند و وارد عالی‌ترین دوره تحصیلات عالی بشوند و در ساحت نه‌چندان رسمی هم به «هرکسی» پیشنهاد می‌شود که 8 میلیون بده، دوماهه مدرک DBA بگیر و برو هرجا که خواستی بگو من دکترم!

حقیقت این است که مسأله اسف‌بارتر است! اسف‌بار نیست، اسف‌بارتر است! متهم‌های ردیف اول این ماجرای اسف‌بارتر هم وزارتخانه‌های علوم و آموزش و پرورش هستند! آن‌ها هستند که سال‌های سال تب مدرک‌گرایی را در جامعه ما رواج دادند و کارخانه‌های دکترسازی‌شان چند ده هزار دکتر بیکار روی دست ملت گذاشته؛ بدون آن که خم به ابرو بیاورند و یا عذرخواهی کنند! و چرا عذرخواهی؟ کارویژه‌شان همین است! دکترسازی!

 وقتی تقاضا نباشد، عرضه معنا ندارد! و چرا نگوییم آن 8 میلیون نوش جانتان مدرک‌فروشان! مجوز وزارت علوم ندارید که دارید، مدرکتان قابل ارائه به دستگاه‌های مختلف نیست که هست، چیزی کم‌تر از دانشگاه‌ها به دکترهایتان می‌آموزید که نمی‌آموزید! یعنی اساسا نمی‌آموزید؛ هردوی شما نمی‌آموزید و الا چند ده‌هزار دکتر بیکار نداشتیم؛ حالا چند هزار دکتر بیکار یا باکار دیگر هم سهم شما!

کوتاه کنم سخن را! فایل صوتی ضمیمه شده به این یادداشت را گوش بدهید. کسی خواب دیده که اگر ظرف 6 روز این فایل را برای شش نفر نفرستید، اتفاق بدی برای شما می‌افتد، مثلا ممکن است دکتر بشوید!

محسن حسن‌زاده

انتهای پیام/ح

دیدگاه ها

تو همین سمنان طرف پایان نامه مینویسه برای افراد دیگه، جالب تر اینکه رشته ش یه چیز دیگه ست، جالب تر تر اینکه استاد هم خبر داره.و با کمال تاسف اینکه طرف پروژه های الکی از دستگاهها ی دولتی میگیره بدون اینکه کاری انجام بده یه سری مطلب داره که همه جا همون رو ارایه میده و پول میگیره، تاسف تاسف تاسف، همه این مطالب مستند هست و بدتر ار این هم هست اگه خواستید در اختیار تون میذارم
ایمیل
با سلام. واقعن حرف دل خیلی ها رو زدید. خیلی ها باید ۸ سال درس بخونن تا ندرک دکتری بگیرن اونوقت نماینده مجلس شهرستان ب مقام دیگری ک فوق لیسانس داره نامه میزنه و بالاش می نویسه جناب آقای دکتر ... با سلام. خود نماینده باید قانونگذار باشه و جلوی بیقانونی رو بگیره طرف رو دکتر خطاب می کنه. تو تلویزیون ما هم هی میگه دکتر فلانی. کسی ک کارشناسی ارشد داره چرا بش میگید دکتراز طرفی خیلی از این مدیران ادارات استان ک دکتر خطابشون میکنن تز و مقالشون رو بیارن نشون بدن؟ پس چرا هر سال مخفیانه میان دکتری امتحان میدن؟
Ah.1565amin@yahoo.com

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه