تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    
دعوت شهید مدافع حرم از یک نویسنده برای نوشتن کتاب خاطراتش
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
فاطمه سلیمانی نویسنده کتاب خاطرات شهید مدافع حرم محمدرضا دهقان امیری از ماجرای دعوت شهید برای نوشتن خاطراتش می‌گوید.

به گزارش مرآت، فاطمه سلیمانی خالق اثر  به سپیدی یک رویا، نویسنده جوانی که در سال‌های اخیر توانسته با ذوق و قریحه خود فصلی تازه در فضای ادبیات داستانی دینی در ایران بازگشایی کند و آثاری را با زاویه دیدی خلق کند که تا پیش از این نویسندگان این حوزه کمتر به آن دست پیدا کرده بودند.این‌بار قلم این نویسنده خوش ذوق انقلابی برای روایت زندگی شهید مدافع حرم دهه هفتادی محمدرضا دهقان می‌نویسد.

او در گفت‌و‌گو با تسنیم درباره نگارش این اثر با بیان اینکه اکثر آثارم برای ائمه اطهار(ع) و تاریخ اسلام است و قصد نداشتم برای شهدا بنویسم, گفت که نوشتن برای آنها توفیق می‌خواهد و باید یک تجربیات خاص و ارتباط خاصی با شهدا برقرار شود تا بتوان درباره آن شهید نوشت.

سلیمانی ادامه داد که همیشه با خود فکر می‌کردم که اگر بخواهم برای یک شهیدی بنویسم, باید آن شهید خودش من را انتخاب کند. چند ماه پیش به صورت کاملا اتفاقی مادر شهید دهقان با من تماس گرفتند و گفتند که ما می‌خواهیم یک کتاب جدیدی برای شهید بنویسیم و می خواهیم شما این کتاب را بنویسید, به خودم گفتم که شهید دهقان من را برای نوشتن کتابش برگزیده است.

نویسنده کتاب شهید دهقان بیان کرد: پروسه جمع آوری مصاحبه ها از خانواده, دوستان و رزمندگان شهید به اتمام رسیده است و اکنون کار نگارش را آغاز کردم که نیمی از کار پیش رفته است.

سلیمانی گفت که کتاب زندگی نامه شهید دهقان حدود 200 صفحه بوده و قبل از پاییز توسط نشر شهید کاظمی به چاپ خواهد رسید. دلیل چاپ کتاب توسط نشر شهید کاظمی این است که شرط من با خانواده شهید این بوده که کتاب توسط نشر شهید کاظمی چاپ شود زیرا به مسئولان این انتشارات قول داده بودم که یک اثر دفاع مقدسی را برای چاپ بدهم و این موضوع یک سبب خیری شد که این کتاب در نشر شهید کاظمی به چاپ برسد.

برپایه این گزارش,شهید مدافع حرم «محمد رضا دهقان امیری» متولد 26