تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به مرآت پاسخ می‌دهد:
در پارک‌موزه دفاع مقدس کِی به روی مردم باز می‌شود؟
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس می‌گوید تلاش می‌شود تا در پارک‌موزه دفاع مقدس تا هفته دفاع مقدس به روی مردم گشوده شود.

به گزارش خبرنگار مرآت، در واپسین روز کاری سال 98، فهرستی از وعده‌هایی که مسئولان برای این سال به مردم دادند، پیش روی شما مخاطبان گرامی گذاشتیم و آخرین وضعیت وعده‌ها را نیز از مسئولان ذی‌ربط پیگیری کردیم. از این پس به تدریج، به وعده‌های مسئولان و توضیحات آنان خواهیم پرداخت. در بخش نخست، به وعده افتتاح پارک‌موزه دفاع مقدس تا پایان سال 98 می‌پردازیم.

در نوزدهم تیرماه سال 1398، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان با بیان این که محوطه‌سازی مجموعه فرهنگی پارک‌موزه دفاع مقدس به انجام رسیده است، از افتتاح کامل این پروژه تا پایان سال 1398 خبر داده بود. مدیرعامل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور نیز این خبر را یک‌روز پیش از مدیرکل استانی خودمان اعلام کرده و گفته بود که افتتاح 10 موزه دفاع مقدس در استان‌ها تا پایان امسال در زمره برنامه‌های بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس قرار دارد و سمنان یکی از این استان‌ها محسوب می‌شود.

سرهنگ سلامی در دی‌ماه سال جاری نیز پیشرفت فیزیکی پارک‌موزه را 90 درصد اعلام کرد و گفت که نصب تجهیزات برقی مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس استان با همکاری شهرداری سمنان انجام می‌شود و 2 میلیارد تومان هزینه دارد.

اکنون سرهنگ سلامی در گفتگو با خبرنگار مرآت می‌گوید:«کار عمرانی ساختمان اصلی به مساحت 4 هزار مترمربع به پایان رسیده است و فاز بعدی، موزه‌آرایی است. بخشی از تجهیزات موزه‌آرایی باید خریداری و بخشی باید ساخته شود. برای موزه‌آرایی یک قرارداد یک میلیارد تومانی با هنرمندان منعقد شده است. امیدواریم در هفته دفاع مقدس در پارک‌موزه به روی مردم گشوده شود.»

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان با بیان این که مطابق وعده سازمان برنامه و بودجه، در سه ماهه نخست سال 99 نیز 2.5 میلیارد تومان از محل اعتبارات سفر دوم رئیس‌جمهور برای تکمیل پارک‌موزه اختصاص خواهد یافت گفت: البته با توجه به شرایط کشور، بعید می‌دانیم که اعتبارات به موقع پرداخت شود اما در حال حاضر کار موزه‌آرایی باقی مانده و امید می‌رود این اقدام در شش‌ماهه نخست سال جاری به تمام برسد.

سرهنگ سلامی گفت: پیش‌بینی ما این است که در پارک‌موزه دفاع مقدس را در هفته دفاع مقدس به روی مردم باز کنیم؛ از طرفی می‌کوشیم تا مسیر زائران امام علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) را به پارک‌موزه دفاع مقدس باز کنیم؛ در این خصوص جلساتی نیز با مدیرکل راه و شهرسازی و نیز وزیر راه و شهرسازی داشتیم.

وی با اشاره به رایزنی‌های صورت‌گرفته برای باز کردن یک مسیر به پارک‌موزه از جاده اصلی تهران-مشهد گفت: افزون بر این، می‌کوشیم در سال جاری بخشی از برنامه‌های مساجد و پایگاه‌ها به یادمان شهدای گمنام پارک‌موزه دفاع مقدس منتقل شود؛ ضمن آن که زمینه‌های حضور گسترده دانشجویان و دانش‌آموزان را در پارک‌موزه فراهم می‌کنیم.

انتهای پیام/ح

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه